Autor wpisu: Zespół DUNEKO – eksperci zajmujący się energetyką oraz termodynamiką.  Specjalizują się w odnawialnych źródłach energii, w tym pompach ciepła i panelach słonecznych.

Pracownicy Duneko i rodzina przy pompie ciepła o Duneko

Jak pompy ciepła ogrzewają Twój dom?

Pompa ciepła daje podobny efekt cieplny, co kocioł gazowy czy węglowy, jednak ciepło pozyskiwane jest w całkiem inny sposób. Źródło grzewcze podgrzewa wodę lub inny czynnik grzewczy, która zasila instalację grzewczą, rozprowadzając ciepło po całym budynku.

W przypadku tradycyjnych kotłów spalany jest różnego rodzaju opał, jednak w wyniku spalania powstają zanieczyszczenia, pyły i gazy, a więc skutkiem ubocznym ogrzania naszego domu jest emisja zanieczyszczeń które także wdychamy. Pompy ciepła od DUNEKO pozyskują energię ze środowiska naturalnego i przy niewielkim udziale energii elektrycznej przetwarzają to ciepło i pozwalają ogrzać nasz dom i wodę całkowicie bezemisyjnie.

Nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych. Jeśli postawisz na zeroenergetyczny dom, możesz pozbyć się więc rachunków raz na zawsze. W innym przypadku pompa ciepła zredukuje Twoje opłaty za ogrzewanie do niecałych 20 procent – zapłacisz tylko za energię zasilającą pompę. Wraz z panelami fotowoltaicznymi które także oferujemy, opłaty mogą wynieść 0 zł za energię w domu i ogrzewanie.

Cała praca pompy polega na pozyskaniu energii ze środowiska, jej przemianie i transporcie oraz przekazaniu do instalacji grzewczej. Proces ten fachowo nazywany jest przekazaniem energii z dolnego źródła do górnego.

Na wyciągnięcie ręki, masz energię pozyskaną z naturalnego źródła- tego ciepła nigdy nie zabraknie ani nikt Ci go nie odbierze- jest na Twojej własnej działce. Do tego wszystkiego pompy ciepła są praktycznie bezobsługowe, a we własnym telefonie, masz dostęp do zdalnego panelu sterującego oraz możesz kontrolować na bieżąco pompą i temperaturą według preferencji.

Odchodzą więc wszystkie koszty eksploatacji, nie ponosisz co roku kosztów opału, jego transportu, składowania, nie musisz go przenosić i pamiętać o tym, by zasilić na czas- jak ma to miejsce w przypadku kotłów na paliwa kopalne. Jesteś całkowicie niezależny, a Twój kręgosłup odżyje, bo nie będziesz musiał dźwigać ciężarów, by ogrzać dom. Dzięki temu, że pompy ciepła wykorzystują naturalne, odnawialne źródła energii, możesz liczyć na spore dofinansowanie rządowe, które załatwimy dla Ciebie, ponieważ mamy sto procent skuteczności.

Dobrze trafiłeś! Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zrób pierwszy krok teraz i zadzwoń do nas!

Czym są pompy ciepła? Jak działają te urządzenia?

Pompa ciepła od Duneko to nic innego, jak urządzenie grzewcze, które wraz z całą instalacją przekazuje energię pozyskaną ze środowiska do instalacji C.O. i C.W.U za pomocą naszych buforów oraz zasobników których DUNEKO jest producentem. Dzięki naturalnej energii z gruntu, wody i powietrza, możesz więc nie tylko ogrzać dom i zapewnić sobie komfort cieplny, ale też podgrzać wodę użytkową.

Czy to nie jest wspaniałe rozwiązanie? Tylko pomyśl- nigdy więcej opału, węgla, troski o gaz i instalacje oraz bezpieczeństwo swojej rodziny. Do tego pompa ciepła korzysta z natury, jest to więc energia pozyskana całkowicie ekologicznie bez konieczności spalania.

Dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł ciepła (OZE) przyczyniasz się też do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia powietrza. Domy ogrzewane pompą ciepła nie muszą mieć żadnych instalacji kominowych, nie odprowadzają żadnych spalin. Jeśli więc dopiero budujesz dom, nie musisz inwestować w kosztowną instalację ze stali szlachetnej kwasoodpornej.

Odkryj pionierską technologię pomp ciepła DUNEKO.

Duneko gości w domach tysięcy ludzi a jakość, precyzja i rzetelność naszych działań, doceniły nawet najpopularniejsze gwiazdy w Polsce. Jesteśmy zaszczyceni, że Magda Gessler pokazała milionom fanów w internecie pompę ciepła od DUNEKO w swoim domu a Cezary Żak polecił DUNEKO jako najlepszą firmę zajmującą się pompami ciepła w Polsce. Za niezrównaną jakością którą oferujemy, idzie w parze fundament naukowy – dlatego naszym konsultantem naukowym jest odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Profesor zwyczajny dr. hab Andrzej J. Nowak który jest także profesorem zwyczajnym na Politechnice Śląskiej – zakład przepływu ciepła i energetyki jądrowej.

Profesor Zwyczajny Andrzej J. Nowak

Autorski nadzór merytoryczny nad artykułami prowadzi Profesor Zwyczajny Andrzej J. Nowak – Przedstawiciel Polski w EUROTHERM Committee Unii Europejskiej z Zakładu Przepływu Ciepła i Energetyki Jądrowej, profesor Politechniki Śląskiej cytowany według Google Scholar 3437.

Prof. dr hab. inż. Andrzej J. Nowak specjalizuje się w modelowaniu matematycznym procesów przepływu ciepła, numerycznej mechanice płynów, sprzężonych procesach transportu ciepła i masy, procesach zmiany fazy, problemach odwrotnych w wymianie ciepła, procesach wymiany biociepła, równaniach stanów gazów rzeczywistych, pompach ciepła i zastosowaniach strumienic w chłodnictwie, równowadze chemicznej w roztworach czynników rzeczywistych.

Biografia, przebieg pracy i osiągnięcia naukowe:
Profesor zwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od października 2007. Ponadto profesor zwyczajny, Uniwersytet Neapolu „Parthenope”, od czerwca 2019,
Profesor nadzwyczajny tytularny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od maja 2005,
Cytowalność prac Profesora Andrzeja J.Nowaka wynosi 2452 na podstawie Google Scholar.
Profesor nadzwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskie, 1 maja 2003 – 4 kwietnia 2005
Profesor wizytujący, Wessex Institute of Technology.
Współorganizator i organizator międzynarodowych konferencji naukowych w tym: Europejskiej Konferencji Nauk-termalnych European Thermal-Sciences Conference zorganizowanej pod auspicjami Komitetu EUROTHERM, 19-23 czerwca 2016, Kraków, Polska.

Zobacz film i dowiedz się więcej

Zobacz również