Korzystanie z odnawialnych źródeł energii cieszy się dużą popularnością. Przez prywatnych inwestorów szczególnie chętnie jest wybierana pompa ciepła. Kalkulator, który stworzyliśmy, to innowacyjne i opatentowane narzędzie. Jest ono niezwykle pomocne w oszacowaniu, ile uda Ci się zaoszczędzić, jeśli zmienisz swoją dotychczasową instalację grzewczą. Sprawdź, jak to działa i przetestuj jego możliwości.

duneko mikro

posłuchaj wypowiedzi naszych klientów

odkryj korzyści, które przynosi instalacja pomp ciepła od duneko

„Dostaliśmy 49 500 zł dofinansowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni!”

„Proces montażu był bardzo szybki i sprawny, w ciągu dwóch dni pompa już działała.”

„Pompa ciepła jest bezobsługowa i bezawaryjna. Dużo zaoszczędziłem.”

„To ostatni moment na dofinansowanie. Polecam fotowoltaikę i pompę ciepła Duneko.”

CZY POMPA CIEPŁA SIĘ OPŁACA ORAZ CZY OGRZEJE DOM?

Kalkulator pompy ciepła

wróć
Przejdź dalej
m2
Polityka prywatnościAdministratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli DUNEKO Polska Sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności.
Przejdź dalej

Zobacz film i dowiedz się więcej

KALKULATOR POMP CIEPŁA

Dzięki bezpłatnemu kalkulatorowi pomp ciepła, możesz poznać średnie zużycie oraz oszczędność wynikającą z instalacji pompy ciepła. Zużycie i oszczędność w oczywisty sposób zależy od wielu zmiennych – strefy klimatycznej, mocy instalacji, ocieplenia budynku , strat cieplnych czy oczekiwanej temperatury w środku gospodarstwa domowego. Precyzyjne obliczenia bezpłatnie, możemy wykonać bezpośrednio na miejscu u każdego klienta przy użyciu urządzeń pomiarowych. Nie każdy dom może być przez nas zakwalifikowany do montażu – w trosce o bezpieczeństwo energetyczne polskich rodzin. Jako jedyna firma w Polsce, opracowaliśmy algorytm doboru mocy instalacji który trafił do Urzędu Patentowego RP.

Kalkulator pompa ciepła — jak z niego skorzystać?

Kalkulator fotowoltaiki i pompy ciepła, które znajdziesz na naszej stronie to narzędzie intuicyjne oraz łatwe w użyciu. Jego obsługa nie sprawi kłopotu nawet użytkownikom, którzy korzystają z niego po raz pierwszy. Wystarczy, że zaznaczysz czy budujesz dom, czy też jesteś już właścicielem nieruchomości, a także wybierzesz paliwo, z którego korzystasz. Musisz także wpisać, ile rocznie wydajesz na ogrzewanie.

Po wprowadzeniu tych danych na ekranie pojawi się symulacja kosztów. Dzięki niej dowiesz się, ile możesz zaoszczędzić, jeśli wybierzesz rozwiązanie, którym jest pompa ciepła powietrzna. Kalkulator to praktyczne narzędzie, z którego powinny skorzystać przede wszystkim osoby planujące budowę domu lub zmianę metody ogrzewania.

Kalkulator kosztów ogrzewania — pompa ciepła i jej zalety

Warto dowiedzieć się, jakie zalety daje pompa ciepła. Kalkulator oszczędności jasno wskazuje na to, że jest to aktualnie najbardziej ekonomiczna metoda ogrzewania budynku. Poznaj bliżej także pozostałe zalety tego urządzenia:

  • energooszczędność — nie zużywa dużo prądu, dzięki czemu nie wpływa na wzrost rachunków,
  • ekologiczność — pompa ciepła nie generuje zanieczyszczeń,
  • oszczędność — urządzenie korzysta z odnawialnych źródeł energii, dlatego koszty ogrzewania Twojego domu będą znacznie niższe,
  • żywotność — pompa może pracować bez zarzutu nawet 25 lat.

Jak widzisz, pompa ciepła ma wiele zalet, które przemawiają na jej korzyść. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat tej metody ogrzewania, skontaktuj się z naszymi doradcami. Chętnie odpowiedzą na Twoje pytania oraz rozwieją wszelkie wątpliwości. Firma DUNEKO oferuje usługi na najwyższym poziomie. W naszym asortymencie znajdziesz niezawodne pompy ciepła, które są efektywne oraz energooszczędne.

Jak działa kalkulator ogrzewania — pompa ciepła i inne metody ogrzewania

To narzędzie pomoże Ci zdecydować Ci, czy lepszym rozwiązaniem dla Twojego domu będzie pompa ciepła, czy gaz. Kalkulator w szybki i łatwy sposób pozwoli Ci porównać koszty różnych metod ogrzewania. Znajdziesz w nim informacje nie tylko na temat pompy ciepła i gazu. Dzięki niemu sprawdzisz także, ile musiałbyś zapłacić za węgiel, drewno oraz ekogroszek.

Co więcej, kalkulator pokaże Ci także korzyści związane z jednoczesnym stosowaniem zarówno pompy ciepła, jak i paneli fotowoltaicznych. Takie połączenie daje jeszcze więcej korzyści i pozwala sporo zaoszczędzić. Pamiętaj jednak, że wszystkie przedstawione symulacje mają jedynie charakter poglądowy. Najlepsze i najbardziej wiarygodne wyniki otrzymasz, gdy zdecydujesz się na przeprowadzenie audytu w swoim domu.

Nasza firma specjalizuje się w ich wykonywaniu. Dzięki audytowi przekonasz się, jakie jest zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu oraz jaka moc pompy ciepła będzie najlepsza.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora kosztów ogrzewania?

Nasz kalkulator pomoże Ci w wyborze urządzenia grzewczego do Twojego domu. Dzięki niemu przekonasz się, jakie koszty poniesiesz, jeśli wybierzesz poszczególne rodzaje instalacji. Z jego pomocą szybko obliczysz, ile możesz zaoszczędzić, jeśli postawisz na nowoczesne urządzenia OZE. Przekonaj się, że wcale nie musisz przepłacać za ogrzewanie swojego domu, a Twoje rachunki mogą być zdecydowanie niższe.

POMPA CIEPŁA DOFINANSOWANIE 2023

DUNEKO – mamy sto procent skuteczności w uzyskiwaniu dofinansowania do kwoty 49 500 zł dzięki współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Duneko wypełnia wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dotacji, w sposób ekspresowy realizuje dotacje dla klientów a następnie montuje technologię przyszłości – pompy ciepła i panele fotowoltaiczne.

Pompa ciepła zamontowana u Pani Gessler

Dom Magdy Gessler

Dosyć! Przestańcie płacić absurdalne koszty za ogrzewanie. Odbierzcie jeszcze dzisiaj, dofinansowanie na sprawdzoną, najlepszą pompę ciepła od DUNEKO! Ogrzejcie dom, zadzwońcie teraz!

Group 1107

CEZARY ŻAK POLECA DUNEKO SETKOM TYSIĘCY FANÓW W INTERNECIE

„Koniec przepłacaniem za ogrzewanie , koniec z węglem, ekogroszkiem, gazem. Pompa ciepła – to najbardziej wydajna i wygodna forma ogrzewania. Ja osobiście polecam pompę ciepła od DUNEKO, wiecie dlaczego? Nie dość że załatwią wam dofinansowanie, dobiorą pompę ciepła to jeszcze zainstalują i dostaniecie najdłuższą gwarancję, naprawdę warto. Polecam, Cezary Żak „

Pompa ciepła i Cezary Żak

POMPA CIEPŁA OPŁACALNOŚĆ

Dział badań i rozwoju na naszej stronie tworzy Profesor Zwyczajny Andrzej Nowak mianowany przez Prezydenta RP. To także przedstawiciel Polski w Europejskiej Komisji Eurotherm . Cytując słowa Profesora, : „Pompa ciepła to dzisiaj najkorzystniejsza forma ogrzewania domu dla użytkowników indywidualnych ” . Rozwój nauki oraz technologii materiałowej, doprowadził do przełomu w zakresie ogrzewania domów. Pompy ciepła to technologia przyszłości która w 100 % wyprze z rynku piece gazowe, na węgiel czy ekogroszek. W zależności od rodzaju domu, pompy ciepła, warunków klimatycznych i oczekiwanej temperatury, pompa ciepła daje oszczędność na poziomie 3-5 krotnie mniejszych rachunków za ogrzewanie.

POMPA CIEPŁA RACHUNKI ZA PRĄD i ZUŻYCIE.

Istnieje wiele rodzajów pomp ciepła oraz szereg mocy. Pewne jest, że pompa ciepła to najkorzystniejsza forma ogrzewania, jednak zużycie prądu i wynikające z tego rachunki zależą od mocy instalacji oraz oczekiwanej temperatury w środku pomieszczenia, strat cieplnych oraz wielu innych czynników. Szacunkowo, można przyjąć, że 8 kW pasująca średnio do domu 100 m2, będzie miała roczne zużycie na poziomie 3000 kWh co daje koszt zużycia na poziomie 1650 zł . Dane te są przybliżone, dokładne zużycie jesteśmy w stanie obliczyć algorytmicznie a także podczas wykonania bezpłatnego audytu cieplnego z użyciem technologii pomiarowych. Z tego powodu, wybranie profesjonalnej firmy która zatrudnia inżynierów którzy mogą zakwalifikować dom do montażu pompy ciepła jest kluczowe. Sprzedaż niepoprawnej pompy ciepła może okazać się wielką pułapką dla inwestora. Natomiast doskonały dobór a następnie współpraca z nami poprzez pozyskanie dofinansowania i płatność w mikro ratach po montażu – powoduje wolność i niezależność ekonomiczną na następne pokolenia.

image 4

Mianowany PRZEZ PREZYDENTA

Profesor dr. hab Andrzej J. Nowak
Dział Badań i rozwoju DUNEKO, konsultant naukowy

Podstawy termodynamiczne, technologia i aktualny system wsparcia dla obywateli powodują, że pompa ciepła jest dzisiaj najkorzystniejszym rozwiązaniem dla użytkowników indywidualnych celem ogrzania domu.

Profesor dr. hab Andrzej J. Nowak
Tabela opłacalności różnych źródeł ciepła

Liczby mówią
same za siebie!

Pompa ciepła to najtańsza forma ogrzewania na świecie. Idź z duchem rozwoju technologii technik cieplnych wykorzystując termodynamikę do granic możliwości.
3 KLUCZOWE FUNKCJE : ogrzewanie, chłodzenie i grzanie wody użykowej.
65 °C EKSTREMALNIE WYSOKA TEMPERATURA na wyjściu z pompy ciepła.
-25 °C SKRAJNIE NISKA TEMPERATURA zachowania wydajności pompy ciepła.
COP = 5,6 ULTRA WYSOKI WSPÓŁCZYNNIK dostarczonego ciepła do ilości energii elektrycznej zużytej przez pompę

JAKA POMPA CIEPŁA DO DOMU 120 m2 , 130 m2 , 150 m2, 180 m2 , 200 m2?

Kalkulator który przygotowaliśmy jest pierwszym poglądowym krokiem który może Państwu pomóc określić wstępnie zapotrzebowanie oraz porównać je z cenami innych paliw stałych i nośników energii. Celem precyzyjnego doboru który zapewni bezpieczeństwo na następne lata, uprzejmie prosimy o kontakt celem odbioru darmowej porady w zakresie ogrzewania i dofinansowania.