Pompa ciepła do grzania wody to ekologiczne oraz ekonomiczne rozwiązanie. Można zastosować ją praktycznie we wszystkich gospodarstwach domowych. Jeśli chcesz ograniczyć wydatki związane z kosztami podgrzewania wody, powinieneś zdecydować się na tę opcję. Przekonaj się, jak wiele korzyści daje podjęcie takiej decyzji. 

W ofercie Duneko znajdziesz najwyższej jakości pompy przeznaczone do podgrzewania wody. Wykorzystują w tym celu odnawialne źródła energii, które są zupełnie darmowe. Dzięki temu możesz cieszyć się ciepłą wodą bez ponoszenia na ten cel dużych wydatków. 

duneko mikro

Pompa ciepła do wody użytkowej — czy to się opłaca?

Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów. Są one świetną alternatywą dla kolektorów słonecznych oraz tradycyjnych kotłów. Wydajność pierwszych z nich bardzo często jest zbyt niska, aby umożliwić ogrzanie odpowiedniej ilości wody.  Jest to problemem zwłaszcza w domach, w których mieszka więcej osób. Z kolei kotły grzewcze wymagają ich uruchamiania także latem, co generuje niepotrzebne koszty.

Pompa ciepła do wody użytkowej to przede wszystkim duża oszczędność dla Twojego gospodarstwa domowego. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać urządzenie o parametrach, które w pełni spełnią Twoje oczekiwania. Już dziś skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji na ten temat.

Jak działa pompa ciepła na ciepłą wodę?

Pompa ciepła przeznaczona do ciepłej wody użytkowej to specjalnie zaprojektowane urządzenie. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli tego rodzaju nie wykorzystuje ciepła pobranego z otoczenia do ogrzania pomieszczeń. Przekazuje je natomiast wodzie, która jest zgromadzona w specjalnym zasobniku. 

Powietrze pobierane z zewnątrz trafia do parownika, gdzie styka się z czynnikiem. Dzięki temu, że ma on niską temperaturę wrzenia, zmienia się natychmiast w gaz. W takiej formie trafia następnie do sprężarki, a w niej dochodzi do wzrostu temperatury oraz ciśnienia. W kolejnym etapie trafia do skraplacza, który jest wymiennikiem ciepła. To właśnie wtedy następuje oddanie ciepła wodzie. 

Schemat działania pompy ciepła przeznaczonej do podgrzewania wody jest więc taki sam, jak w przypadku tradycyjnych modeli. 

Jeśli zależy Ci na optymalnej wydajności, zdecyduj się na standardową pompę ciepła, która nie tylko ogrzeje Twój dom, ale i podgrzeje wodę. Firma DUNEKO pomoże Ci w zdobyciu dofinansowania jej zakupu oraz montażu.

Pompa ciepła a kolektory słoneczne — które rozwiązanie wybrać?

Pompa ciepła potrzebuje dostępu do energii elektrycznej, która jest niezbędna do tego, aby mogła ona poprawnie pracować. Kolektory słoneczne podgrzewają natomiast wodę praktycznie za darmo. Jednak na korzyść tego pierwszego rozwiązania przemawia łatwy i bezproblemowy montaż.

Pompa ciepła powietrzna może być bowiem zamontowana właściwie w dowolnym miejscu. W przypadku kolektorów słonecznych niezbędne jest ich właściwe usytuowanie względem słońca. Najlepiej, aby były skierowane na południe. Trzeba mieć na uwadze także to, że nie będą one pracowały w nocy. Podczas dużego zachmurzenia ich wydajność także może być nieco mniejsza. Pompa ciepła do podgrzewania wody użytkowej jest więc zdecydowanie wygodniejszym i niezawodnym rozwiązaniem. Dobrym pomysłem jest podłączenie jej do instalacji fotowoltaicznej, Dzięki temu będzie zasilana darmowym prądem.

Pompa ciepła do wody użytkowej — dlaczego warto się na nią zdecydować?

Pompy ciepła przeznaczone do podgrzewania wody użytkowej mają wiele zalet. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • bezobsługowość — pracują one automatycznie i nie musisz nic z nimi robić,
  • bezpieczeństwo — dzięki temu, że nie używają one paliw stałych czy płynnych, nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia,
  • łatwy montaż — doświadczonym monterom ich instalacja nie sprawia większego problemu.

Pompy ciepła do wody możesz także używać jako wsparcie dla kotła na paliwa stałe. Jeśli zdecydujesz się na jej montaż, to w sezonie letnim nie trzeba będzie go uruchamiać. Pozwoli to znacząco zmniejszyć zużycie opału, a więc także i ogólne koszty.

Magda Gessler przy pompie ciepła od Duneko.pl

Dom Magdy Gessler

Dosyć! Przestańcie płacić absurdalne koszty za ogrzewanie. Odbierzcie jeszcze dzisiaj, dofinansowanie na sprawdzoną, najlepszą pompę ciepła od DUNEKO! Ogrzejcie dom, zadzwońcie teraz!

Group 1107

CEZARY ŻAK POLECA DUNEKO SETKOM TYSIĘCY FANÓW W INTERNECIE

„Koniec przepłacaniem za ogrzewanie , koniec z węglem, ekogroszkiem, gazem. Pompa ciepła – to najbardziej wydajna i wygodna forma ogrzewania. Ja osobiście polecam pompę ciepła od DUNEKO, wiecie dlaczego? Nie dość że załatwią wam dofinansowanie, dobiorą pompę ciepła to jeszcze zainstalują i dostaniecie najdłuższą gwarancję, naprawdę warto. Polecam, Cezary Żak „

Cezary Żak przy pompie ciepła

Jak wybrać pompę ciepła do wody?

Wybór odpowiedniej pompy do podgrzewania wody użytkowej ma duży wpływ na to, czy będzie ona pracowała wydajnie. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim potrzeby oraz preferencje domowników. Jeśli w domu mieszka kilka osób, a zużycie ciepłej wody jest duże, to pompa musi mieć odpowiednią moc.

Dostępne są urządzenia z zasobnikiem lub bez niego. W pierwszym przypadku zbiornik jest zintegrowany z układem pompy. Wybierając takie modele, trzeba mieć na uwadze, że zajmują one miejsce. Trzeba więc wygospodarować dodatkową przestrzeń na zasobnik. Jest on wyposażony w grzałkę do podtrzymywania optymalnej temperatury. Najczęściej można go także podłączyć do innych źródeł ciepła. 

Jeśli nie masz w kotłowni na tyle miejsca, aby umieścić w niej pompę z zasobnikiem, wybierz model, który nie jest w niego wyposażony. W takim przypadku możesz dokupić zbiornik osobno. Pozwoli Ci to wybrać taki, którego pojemność oraz wielkość będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Zadbaj o profesjonalny dobór oraz montaż pompy ciepła c.w.u

Jak już wiesz, dobór pompy ciepła o odpowiednich parametrach jest niezwykle ważny. Tylko wtedy, gdy jej parametry będą odpowiadały potrzebom wszystkich domowników oraz warunkom panującym w Twoim domu, zapewni ona wydajne ogrzewanie wody. W tej kwestii możesz w pełni zaufać naszym specjalistom, którzy doskonale wiedzą, jak to zrobić w odpowiedni sposób. 

Aby właściwie dopasować parametry pompy ciepła, przeprowadzimy w Twoim domu audyt. Jego wynik pomoże nam zinterpretować innowacyjny i opatentowany przez nas algorytm. Gwarantuje on precyzyjne obliczenia, które pozwalają wybrać odpowiednią moc pompy ciepła. Przygotujemy także bezpłatną wycenę, abyś mógł ocenić, czy jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Jeśli uznasz, że chcesz obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie, przeprowadzimy profesjonalny montaż.  

Wszystkie usługi świadczymy na najwyższym poziomie i nieustannie szukamy nowych rozwiązań, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz wsparcie na wszystkich etapach współpracy. Nie zwlekaj i już dziś skontaktuj się z nami!

duneko mikro

posłuchaj wypowiedzi naszych klientów

odkryj korzyści, które przynosi instalacja pomp ciepła od duneko

„Dostaliśmy 49 500 zł dofinansowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni!”

„Proces montażu był bardzo szybki i sprawny, w ciągu dwóch dni pompa już działała.”

„Pompa ciepła jest bezobsługowa i bezawaryjna. Dużo zaoszczędziłem.”

„To ostatni moment na dofinansowanie. Polecam fotowoltaikę i pompę ciepła Duneko.”

Poszły z nami tysiące rodzin a nawet znanych osób ze świata kultury, mediów, nauki i sztuki. Możesz przestać płacić za ogrzewanie bądź tracić nadal każdego dnia. Masz wybór.

Rezerwuję pompę w dofinansowaniu

– zostaw swój numer. Oddzwonimy w ciągu 28 sekund!

Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli DUNEKO Polska Sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności.

Rozwiń Ukryj
zabezpieczone

Zobacz co mówią o nas

Gwiazdy, Naukowcy oraz klienci