duneko mikro

Jedyni w Europie

stworzyliśmy algorytm doboru mocy który objęto zgłoszeniem patentowym.

Dobierzemy odpowiednią pompę do Twojego domu! Sprawdź już dziś, ile możesz zyskać!

Firma DUNEKO posiada unik­alny algorytm do wyliczania mocy pomp ciepła, który aktualnie jest w Urzędzie patentowym. Ten algorytm to autorska technologia, którą wraz z Rzecznikiem Patentowym zgłosiliśmy jako odkrycie. 

Profesjonalny dobór pompy ciepła za pomocą innowacyjnego algorytmu

Profesjonalny dobór pompy ciepła to jedna z naszych usług, w których się specjalizujemy. Nasi doradcy dopasują parametry tego urządzenia do potrzeb zarówno Twoich, jak i wszystkich domowników. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zapewni ono maksymalny komfort termiczny. Nasz nowoczesny algorytm działa precyzyjnie i uwzględnia wiele zmiennych, które wpływają przede wszystkim na to, jaką moc powinno mieć to urządzenie.

Zastosowanie do wykonywania obliczeń innowacyjnej technologii eliminuje ryzyko pomyłek. Decydując się na zakup i montaż pompy ciepła od Duneko, nie musisz się znać na jej specyfikacji technicznej. My zajmiemy się doborem odpowiedniego urządzenia do Twojego domu, abyś Ty mógł cieszyć się idealną temperaturą panującą we wszystkich pomieszczeniach.

Dobór mocy pompy ciepła — o czym trzeba pamiętać?

Właściwy dobór moc pompy ciepła ma kluczowe znaczenie, gdyż wpływa na wydajność systemu grzewczego, a także na oszczędną pracę tego nowoczesnego źródła ogrzewania. Aby spełniało ono swoje zadanie i pracowało naprawdę efektywnie, trzeba wiedzieć, które parametry należy uwzględnić.

O tym, jaką moc powinna mieć pompa ciepła, decyduje m.in.:

  • ogólne zapotrzebowanie budynku na ciepło,
  • liczba domowników,
  • liczba i rozkład pomieszczeń,
  • izolacja cieplna budynku.

Wszystkie te czynniki mają wpływ na to, jakie urządzenie zapewni komfort termiczny. Dzięki naszemu algorytmowi obliczenia są wykonywane precyzyjnie, co pozwala sprawnie i skutecznie dobrać pompę o odpowiednich parametrach.

Zapotrzebowanie budynku na ciepło zależy w głównej mierze od tego, czy jest to nowoczesny energooszczędny dom, czy konstrukcja, w której izolacja ścian nie jest zbyt dobra. Im lepiej ocieplony obiekt, tym mniej energii zużyje pompa ciepła, aby go ogrzać. Przyjmuje się, że średnie zapotrzebowanie cieplne kształtuje się na następującym poziomie:

  • budynek nieocieplony – 170-200 kWh/m2,
  • budynek z dobrą izolacją – 60-80 kWh/m2,
  • budynek energooszczędny – 50-70 kWh/m2,
  • budynek pasywny – 10-15 kWh/m2.

Jeśli moc pompy będzie zbyt mała, to nie będzie ona w stanie zapewnić odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Z kolei zbyt mocne urządzenie nie będzie mogło wykorzystać w pełni swoich możliwości, co może przyczynić się do wyższych rachunków za prąd lub częstszych awarii. Zaufaj specjalistom z Duneko i powierz im dobór mocy pompy ciepła, co zapewni komfort termiczny w całym domu.

Jeśli urządzenie ma nie tylko ogrzewać pomieszczenia, ale i podgrzewać ciepłą wodę użytkową, trzeba wziąć pod uwagę także liczbę domowników. Im więcej osób mieszka w Twoim domu, tym więcej ciepłej wody użytkowej będzie musiała zapewnić pompa.

Nie bez znaczenia jest także wielkość Twojego domu. Im jest on większy, tym wydajniejszego urządzenia potrzebujesz. Dobór mocy pompy ciepła do powierzchni domu zostaw nam, a my się wszystkim zajmiemy. Postaw na Duneko i najwyższą jakość usług!

Czy opłacalne jest zainstalowanie pompa ciepła powietrza? Poniższe statystyki mówią same za siebie :

– Pompa ciepła powietrzna 2760 zł

– Kocioł gazowy 6500 zł

– Kocioł elektryczny 7860 zł

– Kocioł ekogroszek 10 000 zł

– Kocioł pellet 10 060 zł

– Kocioł na olej opałowy 11 850 zł

– Kocioł na węgiel 12 460 zł

*Wartości przybliżone w zależności od strat cieplnych i stanu technicznego budynku. Wyliczenia dla domu o powierzchni około 150 m2.

duneko mikro

posłuchaj wypowiedzi naszych klientów

odkryj korzyści, które przynosi instalacja pomp ciepła od duneko

„Dostaliśmy 49 500 zł dofinansowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni!”

„Proces montażu był bardzo szybki i sprawny, w ciągu dwóch dni pompa już działała.”

„Pompa ciepła jest bezobsługowa i bezawaryjna. Dużo zaoszczędziłem.”

„To ostatni moment na dofinansowanie. Polecam fotowoltaikę i pompę ciepła Duneko.”

duneko mikro

Duneko pompy ciepła

To nie postęp, to przełom

image 4

Mianowany PRZEZ PREZYDENTA

Profesor dr. hab Andrzej J. Nowak
Dział Badań i rozwoju DUNEKO, konsultant naukowy

Podstawy termodynamiczne, technologia i aktualny system wsparcia dla obywateli powodują, że pompa ciepła jest dzisiaj najkorzystniejszym rozwiązaniem dla użytkowników indywidualnych celem ogrzania domu.

Profesor dr. hab. Andrzej J. Nowak
Porównanie kosztów ogrzewania - tabela

Liczby mówią
same za siebie!

Pompa ciepła to najtańsza forma ogrzewania na świecie. Idź z duchem rozwoju technologii technik cieplnych wykorzystując termodynamikę do granic możliwości.
3 KLUCZOWE FUNKCJE : ogrzewanie, chłodzenie i grzanie wody użykowej.
65 °C EKSTREMALNIE WYSOKA TEMPERATURA na wyjściu z pompy ciepła.
-25 °C SKRAJNIE NISKA TEMPERATURA zachowania wydajności pompy ciepła.
COP = 5,6 ULTRA WYSOKI WSPÓŁCZYNNIK dostarczonego ciepła do ilości energii elektrycznej zużytej przez pompę

Jest to unikalny system doboru pomp ciepła w zależności od danych środowiskowych w tym geolokalizacyjnych, strefy klimatycznej, grubości ścian, wysokości sufitu, typu ocieplenia, rodzaju okien, drzwi, parametrów grzewczych w tym infrastruktury grzewczej oraz wielu innych zmiennych. My zajmujemy się technologiami,  Ty- masz ciepły i zdrowy dom. Tylko doskonały dobór, gwarantuje wydajność i żywotność pompy ciepła.

Jak przebiega audyt?

Dom jest sprawdzany trzyetapowo. Najpierw przyjeżdża doradca energetyczny, który sprawdza stan techniczny, później audytor-inżynier ze specjalistycznym sprzętem, a następnie wyniki trafiają to algorytmu doborowego DUNEKO. Nie ma miejsca na domysły – wszystko wyliczane jest z najwyższą precyzją.

Wybierz ekologiczne i wydajne ogrzewanie od Duneko

W Duneko doskonale wiemy, jak ważne jest dla naszych klientów wydajne i niezawodne ogrzewanie. Bogate doświadczenie oraz wykonane do tej pory realizacje pozwalają nam nieustannie podnosić jakość naszych usług. Powierz nam dobór pompy ciepła do powierzchni domu oraz innych parametrów, a z pewnością się nie zawiedziesz.

Gwarancją sprawnie działającego ogrzewania wykorzystującego odnawialne źródła energii jest zarówno właściwy dobór samego urządzenia, jak i jego profesjonalny montaż. Tylko wtedy, gdy cały system zostanie w odpowiedni sposób zainstalowany, możesz mieć pewność, że będzie on pracował bez zarzutu. Nasza firma DUNEKO dobierze dla Ciebie pompę ciepła, a także zagwarantuje jej poprawny montaż.

Możemy także pomóc Ci w uzyskaniu dofinansowania zakupu i montażu pompy ciepła. Doskonale wiemy, jak to zrobić skutecznie. Dzięki dotacji będziesz mógł cieszyć się komfortem, jaki daje ogrzewanie domu pompą ciepła bez ponoszenia wszystkich kosztów inwestycji. Nasi specjaliści wiedzą, w jaki sposób wypełnić wniosek, aby uzyskać dofinansowanie. O tym, jak jesteśmy skuteczni, świadczą liczne referencje, które otrzymujemy od naszych zadowolonych klientów. Ty również możesz sprawdzić jakość naszych usług. Nie zwlekaj i już dziś skontaktuj się z doradcami Duneko!

Rezerwuję pompę w dofinansowaniu

– zostaw swój numer. Oddzwonimy w ciągu 28 sekund!

Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli DUNEKO Polska Sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności.

Rozwiń Ukryj
zabezpieczone

Zobacz co mówią o nas

Gwiazdy, Naukowcy oraz klienci