duneko mikro

Montaż dokładny w każdym calu

– termomodernizacja kotłowni.

O tym, czy instalacja będzie działać prawidłowo decyduje nie tylko odpowiedni dobór komponentów i urządzeń, ale także poprawny ich montaż. Dlatego, że stawiamy na najwyższą jakość, mamy do dyspozycji sprawdzony, wykwalifikowany, certyfikowany zespół, który dokonuje montażu instalacji. Składa się on wyłącznie z doświadczonych specjalistów, którzy są fachowcami w swojej branży. To właśnie dlatego bez obaw możesz nam powierzyć instalację w Twoim domu niezawodnego urządzenia, jakim jest pompa ciepła. Montaż przebiegnie sprawnie, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się ciepłem, jakie gwarantuje ta nowoczesna instalacja.

Wszelkie nasze działania wykonywane są ze wsparciem dydaktycznym profesora mianowanego przez Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja J. Nowaka. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek niedociągnięcia – Twoje oszczędności są naszą dumą. 

Pompa ciepła powietrzna — montaż i fachowy dobór urządzenia

Pompa ciepła z montażem to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce znacząco zmniejszyć swoje rachunki za ogrzewanie. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie rodzaje tych nowoczesnych urządzeń grzewczych. Są one dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz pompę dopasowaną do potrzeb Twojego domu. Nasi doradcy chętnie pomogą Ci w znalezieniu modelu, który w spełni wszelkie oczekiwania, nawet te najbardziej wygórowane. Zakup pompy ciepła wraz z montażem to gwarancja sprawnie działającego ogrzewania.

duneko mikro

posłuchaj wypowiedzi naszych klientów

odkryj korzyści, które przynosi instalacja pomp ciepła od duneko

„Dostaliśmy 49 500 zł dofinansowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni!”

„Proces montażu był bardzo szybki i sprawny, w ciągu dwóch dni pompa już działała.”

„Pompa ciepła jest bezobsługowa i bezawaryjna. Dużo zaoszczędziłem.”

„To ostatni moment na dofinansowanie. Polecam fotowoltaikę i pompę ciepła Duneko.”

duneko mikro

Odkryj pionierską technologię

Pomp ciepła poza skalą

To właśnie dlatego klienci wciąż do nas wracają i są zadowoleni z naszych usług. Jeśli pozbywasz się starych urządzeń, zespół instalatorów DUNEKO, niesie pomoc także w utylizacji starego pieca oraz w uzyskaniu zaświadczenia o utylizacji – BEZPŁATNIE.

Umów się z nami już dziś!

Rezerwuję pompę w dofinansowaniu

– zostaw swój numer. Oddzwonimy w ciągu 28 sekund!

Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli DUNEKO Polska Sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności.

Rozwiń Ukryj
zabezpieczone

Skorzystaj z dofinansowania, nie czekaj aż okazja przepadnie, a przerwane łańcuchy dostaw spowodują, że nie będziemy mogli tak szybko przygotować  dla Ciebie refundowanej instalacji. Na razie jeszcze mamy w magazynach zasoby, ale sytuacja gospodarcza może się zmienić w każdej chwili, a ceny mogą drastycznie wzrosnąć. 

Nie pozwól na to, by taka okazja przepadła! Jak zamówić nasze instalacje?

1.     Wypełnij prosty formularz – Skontaktuje się z Tobą doradca energetyczny Duneko celem kwalifikacji do instalacji pompy ciepła.

2.     Umówienie terminu bezpłatnego audytu przedwykonawczego z doradcą energetycznym Duneko.

3.     Pomoc w dopasowaniu bezzwrotnego dofinansowania do 60 485 zł (mamy 100% skuteczność) oraz dobraniu atrakcyjnych ekorat z odroczonym terminem spłaty.

4.     Montaż certyfikowanej Pompy Ciepła Duneko oraz gwarancja naszej niezawodności i uznania dla współpracy z naszą firmą!

Montaż pompy ciepła w domu — dlaczego warto się na to zdecydować?

Korzystanie z pompy ciepła pozwala przede wszystkim znacząco zaoszczędzić na ogrzewaniu. To nowoczesne urządzenie pobiera ciepło z otoczenia (powietrza, wody lub gruntu) i przekazuje je do instalacji grzewczej w budynku. Pompa ciepła może służyć zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i do podgrzewania wody. 

Nie każdy wie, że urządzenia te zapewniają komfort termiczny także ze względu na to, że mogą obniżać temperaturę w pomieszczeniach. Jeśli natomiast zdecydujesz się na połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną, to system będzie działał jeszcze wydajniej, a Ty odczujesz to dzięki obniżeniu rachunków.

Inne korzyści, na które możesz liczyć, jeśli wybierzesz montaż tego urządzenia w Twoim domu, to:

  • uniezależnienie się od komercyjnych dostawców paliw,
  • zwiększenie wartości nieruchomości,
  • brak emisji szkodliwych zanieczyszczeń.

Pompa ciepła zagwarantuje Ci wygodne ogrzewanie, gdyż jest to urządzenie bezobsługowe. Nie musisz przejmować się dorzucaniem opału czy wynoszeniem popiołu. Sprzęt pracuje sprawnie i zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury we wszystkich pomieszczeniach.

Instalacja pompy ciepła — z jakich elementów się składa?

Każda pompa ciepła, bez względu na to, z jakiego dolnego źródła czerpie energię, jest zbudowana z następujących elementów:

  • parownika służącego do pobierania ciepła z otoczenia,
  • wymiennika, który oddaje uzyskane ciepło do instalacji w budynku,
  • zaworu rozprężnego,
  • sprężarki.

Wszystkie te elementy są ze sobą połączone i tworzą układ zamknięty. Krąży po nim czynnik chłodniczy. 

Cała instalacja składa się natomiast nie tylko z pompy ciepła, ale systemu hydraulicznego oraz centralnego sterowania. Warunkiem zapewniającym sprawne działanie każdego elementu z osobna oraz instalacji jako całości jest poprawny montaż poszczególnych komponentów. Dowiedz się, w jaki sposób on przebiega oraz dlaczego warto powierzyć to zadanie specjalistom z Duneko.

Dobór pompy ciepła do parametrów budynku — co trzeba wziąć pod uwagę?

Zanim będzie możliwy montaż pompy ciepła oraz pozostałych komponentów, niezbędny jest właściwy dobór urządzenia. Najważniejszym parametrem jest moc grzewcza. To od niej zależy, czy cały system będzie działał sprawnie oraz zapewni odpowiedni komfort termiczny. Moc pompy ciepła nie może być ani zbyt duża, ani za mała. 

W pierwszej kolejności należy obliczyć zapotrzebowanie cieplne budynku. Jest to ilość energii niezbędna do utrzymania w poszczególnych pomieszczeniach optymalnej temperatury. Parametr ten zależy przede wszystkim od rodzaju izolacji zastosowanej w budynku. Im lepiej jest on ocieplony, tym mniejsze straty ciepła, a więc także niższe zapotrzebowanie na energię. 

Samodzielne obliczanie mocy potrzebnej do ogrzania konkretnego budynku jest dość kłopotliwe, zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nasz innowacyjny i opatentowany algorytm. Z jego pomocą doradcy dobiorą urządzenie, które zapewni Ci wydajne ogrzewanie. 

Jak wybrać najlepsze miejsce na montaż pompy ciepła?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego miejsca, w którym może zostać zamontowana powietrzna pompa ciepła, nie jest łatwym zadaniem. Należy pamiętać, że minimalna odległość urządzenia od ściany budynku wynosi 30 cm. Jest to niezbędne, aby zapewnić swobodną cyrkulację powietrza. Bardzo ważne jest także to, aby pompa nie sąsiadowała bezpośrednio z różnego rodzaju przeszkodami. Mogą one bowiem utrudniać swobodny przepływ powietrza. 

W celu zapewnienia jak najlepszego połączenia z dolnym źródłem najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie pompy ciepła na ścianie budynku, na dachu lub na gruncie tuż obok domu. Wybierając ostatnie rozwiązanie, trzeba wcześniej przygotować specjalną konstrukcję lub betonowy cokół. Minimalna wysokość, na której można umieścić pompę przy gruncie, to 40 cm. Warto także pomyśleć o zabezpieczeniu urządzenia poprzez montaż nad nim daszku. Skutecznie ochroni układ pompy przed gromadzeniem się wewnątrz niego wody, która może zamarzać zimą i stwarzać potencjalne zagrożenie dla jego prawidłowego funkcjonowania. 

Montując urządzenie na dachu lub elewacji, należy pamiętać, aby nie umieszczać pompy nad ciągami komunikacyjnymi czy strefami wypoczynku. Podczas pracy wydobywa się z niej kondensat, który spadając na powierzchnię np. tarasu, może stwarzać niebezpieczeństwo poślizgnięcia się na nim. Spływająca ciecz może także negatywnie wpływać na wygląd podłoża.

Nie można zapomnieć także o przestrzeganiu zasad dotyczących emisji hałasu. Jeśli wybrany model pompy ma moc akustyczną na poziomie 60 dB(A) i jest umieszczony przy zewnętrznej ścianie budynku, to odległość od granicy działki wynosi 6 m. 

Zdecydowanie bardziej skomplikowany jest proces montażu gruntowych pomp ciepła. Wymagają one bowiem zainstalowania kolektora pionowego lub poziomego. W pierwszym przypadku niezbędne jest wykonanie odwiertów. To, jak głęboki powinien być otwór, zależy od wielu czynników, m.in. od warunków gruntowych. Instalacja pozioma umieszczana jest natomiast na zdecydowanie mniejszej głębokości, która wynosi około 1,5 m. Należy mieć na uwadze, że powierzchnia działki musi być odpowiednio duża.

Przeprowadzenie prac ziemnych jest także konieczne w przypadku wodnych pomp ciepła. W tym celu wykonuje się minimum dwa otwory, które mają pełnić funkcję czerpni i zrzutni. Jeśli planujesz montaż gruntowej lub wodnej pompy, pomyśl o przygotowaniu instalacji już na etapie budowy domu. Dzięki temu unikniesz konieczności przeprowadzania prac ziemnych w późniejszym czasie.

Montaż jednostki wewnętrznej — o czym trzeba pamiętać?

Pompy ciepła typu split to urządzenia składające się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej, które są ze sobą połączone. Wybierając miejsce montażu, trzeba więc uwzględnić to, aby znajdowały się one w niedalekiej odległości od siebie. Jednostka wewnętrzna powinna być umieszczona w takim miejscu, aby można było się do niej bez problemu dostać. Jest to niezbędne podczas przeprowadzania przeglądów czy prac serwisowych. 

Urządzenie to musi mieć także ciągły dostęp do energii elektrycznej. W jego pobliżu musi więc znajdować się gniazdko. Bardzo ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie przeciwprzepięciowe jednostki wewnętrznej. Zapewni to bezpieczeństwo podczas pracy pompy ciepła.

Montaż zbiornika buforowego do pompy ciepła — kiedy jest to niezbędne?

Bufor do pompy ciepła to specjalny zbiornik przeznaczony do magazynowania wody zasilającej układ centralnego ogrzewania. Trzeba pamiętać, że nie jest on tym samym, co zbiornik c.w.u. Główną funkcją bufora jest magazynowanie podgrzanej wody przed tym, jak trafi ona do instalacji.

Montaż zbiornika buforowego nie zawsze jest konieczny. Zaleca się, aby zamontować go w przypadku:

  • ogrzewania domu za pomocą tradycyjnych grzejników,
  • podzielenia domu na kilka stref grzewczych, gdzie każda z nich jest zasilana wodą o innej temperaturze,
  • podłączenia do instalacji grzewczej nie tylko pompy ciepła, ale również kotła na paliwa stałe lub kominka z płaszczem wodnym.

Nawet jeśli instalacja bufora nie jest konieczna, to warto pomyśleć o jego montażu. Daje on wiele korzyści. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • gwarancja minimalnego przepływu wody grzewczej przez pompę, bez względu na to, w jakich warunkach pracuje instalacja,
  • zmniejszenie częstotliwości uruchamiania się pompy — to przekłada się na niższe rachunki i większą żywotność urządzenia,
  • możliwość wykorzystania pełnego potencjału automatyki pompy i dopasowania jej do indywidualnych ustawień instalacji,
  • możliwość podłączenia do instalacji istniejącego źródła ciepła, co wspomaga pracę pompy.

Bufor wcale nie musi zajmować dużo miejsca w Twoim domu. Jeśli masz pompę ciepła ze sprężarką inwerterową, to w zupełności wystarczy Ci zbiornik o pojemności wynoszącej maksymalnie 100 litrów. Bez większego problemu zmieścisz go w pomieszczeniu gospodarczym.

Próba szczelności instalacji — jak się ją wykonuje?

Po zamontowaniu zarówno jednostki zewnętrznej, jak i wewnętrznej w przypadku pompy ciepła typu split, przychodzi czas na połączenie ich ze sobą. Wykonuje się to za pomocą przyłączy chłodniczych. Bardzo ważne jest to, aby miały one odpowiednią średnicę. Zanim zostanie do nich wpuszczony czynnik chłodniczy, konieczne jest wykonanie testu szczelności całego układu. Jest to bardzo ważne ze względu na późniejsze bezpieczeństwo korzystania z instalacji.

Próba szczelności polega na wpuszczeniu do pompy ciepła azotu, którego ciśnienie musi wynosić między 30 a 40 barów. Cały test nie powinien trwać krócej niż 40 minut. Podczas niego sprawdzany jest poziom ciśnienia w instalacji. Tylko prawidłowo przeprowadzony test szczelności da pewność, że system będzie działał bez zarzutu. Jest on istotna również ze względu na to, że wpuszczony do układu azot osusza wnętrze. Najmniejsza nawet ilość wilgoci, która pozostałaby w instalacji, mogłaby negatywnie wpływać na funkcjonowanie sprężarki. Osuszanie odbywa się także w kolejnym etapie, którym jest wytworzenie próżni. Robi się to przy pomocy specjalnej pompy próżniowej. Dopiero gdy cały układ zostanie dokładnie sprawdzony pod kątem szczelności, a następnie dokładnie osuszony, można napełnić go czynnikiem chłodniczym. 

W jaki sposób rozmieszcza się czujniki temperatury do pompy ciepła w budynku?

Mimo że są to niewielkie elementy całej instalacji pompy ciepła, to pełnią bardzo ważną funkcję. Wpływają bowiem na funkcjonowanie tego urządzenia. To od nich zależy, kiedy pompa się włączy lub wyłączy oraz zmodyfikuje swój tryb pracy. Czujniki temperatury mają za zadanie przekazywać do niej informację o tym, jakie warunki termiczne panują w konkretnych miejscach. 

Sensor zewnętrzny nieustannie kontroluje temperaturę poza budynkiem. W ten sposób pompa ciepła może dopasować intensywność swojej pracy, gdy poziom ciepła spada. Z kolei, jeśli warunki zewnętrzne się poprawiają, to może przełączyć się w bardziej oszczędny tryb. Wpływa to na wydajność urządzenia, a także przyczynia się do zmniejszenia rachunków. Bardzo ważne jest to, aby czujnik zewnętrzny znajdował się w zacienionym miejscu. W przeciwnym razie promienie słoneczne spowodują nieprawidłowe odczyty.

Innym bardzo ważnym sensorem jest czujnik temperatury komfortu. Jego zadaniem jest kontrolowanie warunków panujących wewnątrz pomieszczeń. Aby mógł on pracować bez zarzutu, należy go umieścić na wysokości około 1,5 m nad podłogą. Nie powinien także znajdować się w przeciągach, które mogą przekłamywać jego odczyty.

Należy pamiętać, że automatyka pompy ciepła może być zdecydowanie bardziej rozbudowana. Wszystko zależy od tego, jaki model urządzenia wybierzesz. Jeśli nie wiesz, który z nich będzie najlepszy dla Twojego domu, skorzystaj z pomocy naszych doradców. 

Jak działa automatyka w pompach ciepła?

Nowoczesne rozwiązania stosowane w pompach ciepła wpływają na komfort korzystania z nich. Są także bardzo ważne ze względu na to, że zwiększają wydajność i sprawność tych urządzeń. Bardzo ważne jest więc właściwe zaprogramowanie pompy ciepła, co wpłynie na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. 

Zaleca się, aby instalacja pracowała z jak najniższą temperaturą zasilania. Nowoczesne modele, które znajdziesz w naszej ofercie, są wyposażone w dwa tryby działania. Pierwszy z nich, manualny, pozwala na samodzielne zaprogramowanie temperatury, jaką będzie zapewniać pompa. To od użytkownika, a nie od warunków zewnętrznych, zależy więc, jaki komfort termiczny zapewni urządzenie. Ręczne sterowanie jest przeznaczone głównie dla zaawansowanych użytkowników, którzy mają już doświadczenie w ogrzewaniu domów pompami ciepła. Może się sprawdzić także wtedy, gdy chcesz, aby w Twoim domu panowała nieco niższa temperatura niż zalecana.

Największą wygodę zapewnia automatyczny tryb pracy. W tym przypadku wykorzystywana jest tzw. krzywa grzewcza. Pompa ciepła dopasowuje parametry swojej pracy do warunków panujących na zewnątrz. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje automatyczny system tego urządzenia, wystarczy wybrać więc odpowiednią krzywą grzewczą. 

Co jeszcze musisz wiedzieć o automatyce pomp ciepła?

Nowoczesne pompy ciepła pozwalają również wybrać odpowiedni program czasowy. Dzięki niemu urządzenie będzie pracowało z konkretną intensywnością w określonych dniach oraz godzinach. Taka funkcjonalność znacząco wpływa na ekonomiczne działanie całej instalacji. Pozwala również zapewnić optymalne warunki termiczne dopasowane do indywidualnych potrzeb domowników. Dzięki niej możesz zaprogramować pompę, aby utrzymywała niższą temperaturę, gdy nikogo nie ma w domu, a pracowała z większą intensywnością tuż przed powrotem domowników. 

Jak widzisz, montaż pompy ciepła to dość skomplikowany proces, który wymaga przede wszystkim doświadczenia oraz niezbędnych umiejętności. Jeśli chcesz cieszyć się komfortem termicznym oraz efektywnym i oszczędnym ogrzewaniem, skorzystaj z usług firmy DUNEKO. Nasi doradcy chętnie dopasują parametry urządzenia do zapotrzebowania Twojego domu na ciepło, a także przeprowadzą profesjonalny montaż całej instalacji. Korzystając z naszych usług, masz gwarancję, że wszystko przebiegnie w ustalonym terminie i bez problemów.

Jeśli myślisz o zakupie i montażu pompy ciepła w swoim domu, zajmiemy się za Ciebie uzyskaniem dofinansowania. W firmie DUNEKO doskonale wiemy, jak wypełnić dokumenty, abyś na pewno je otrzymał. Nasza skuteczność wynosi 100%.

Magda Gessler przy pompie ciepła

Dom Magdy Gessler

Dosyć! Przestańcie płacić absurdalne koszty za ogrzewanie. Odbierzcie jeszcze dzisiaj, dofinansowanie na sprawdzoną, najlepszą pompę ciepła od DUNEKO! Ogrzejcie dom, zadzwońcie teraz!

Group 1107

CEZARY ŻAK POLECA DUNEKO SETKOM TYSIĘCY FANÓW W INTERNECIE

„Koniec przepłacaniem za ogrzewanie , koniec z węglem, ekogroszkiem, gazem. Pompa ciepła – to najbardziej wydajna i wygodna forma ogrzewania. Ja osobiście polecam pompę ciepła od DUNEKO, wiecie dlaczego? Nie dość że załatwią wam dofinansowanie, dobiorą pompę ciepła to jeszcze zainstalują i dostaniecie najdłuższą gwarancję, naprawdę warto. Polecam, Cezary Żak „

Cezary Żak przy pompie ciepła od Duneko