W asortymencie firmy Duneko znajdziesz efektywne i ekologiczne pompy ciepła. Te urządzenia są w stanie wykorzystać energię z otoczenia i przekazać ją do systemu centralnego ogrzewania. Dodatkowo, pompa ciepła może być także używana do podgrzewania wody użytkowej. To zależy od Ciebie, w jaki sposób chcesz z niej skorzystać. Te nowoczesne instalacje są idealne zarówno dla nowo budowanych obiektów, jak i dla tych, które przechodzą modernizację termiczną.
DUNEKO
Wybierz sprawdzone pompy ciepła
Pompa ciepła to najbardziej ekonomiczny sposób ogrzewania. Wybierając urządzenia dostępne w ofercie Duneko sprawisz, że Twoje rachunki za ogrzewanie będą znacznie niższe. Modele, które znajdziesz w naszym asortymencie, umożliwiają nie tylko ogrzewanie, ale także chłodzenie pomieszczeń. Dzięki temu, że znajduje się w nich czynnik chłodzący R32, pompy ciepła pracują wydajnie bez względu na panujące warunki. Gaz ten jest także przyjazny dla środowiska naturalnego. Ma on zerowy wpływ na warstwę ozonową.
W naszej ofercie znajdziesz wszystkie rodzaje pomp ciepła. Są to urządzenia o zróżnicowanych parametrach oraz różnych wymiarach. Dzięki temu bez problemu wybierzesz model, który najlepiej będzie spełniał Twoje oczekiwania. Zapewniamy nie tylko pomoc w wyborze odpowiedniej pompy ciepła, ale także jej profesjonalny montaż. Specjalizujemy się również w uzyskiwaniu dofinansowania tej inwestycji. Nasi doradcy wypełnią za Ciebie wniosek, dzięki czemu możesz mieć pewność, że otrzymasz środki na zakup tego urządzenia.
Dom Magdy Gessler
Dosyć! Przestańcie płacić absurdalne koszty za ogrzewanie. Odbierzcie jeszcze dzisiaj, dofinansowanie na sprawdzoną, najlepszą pompę ciepła od DUNEKO! Ogrzejcie dom, zadzwońcie teraz!
CEZARY ŻAK POLECA DUNEKO SETKOM TYSIĘCY FANÓW W INTERNECIE
„Koniec przepłacaniem za ogrzewanie , koniec z węglem, ekogroszkiem, gazem. Pompa ciepła – to najbardziej wydajna i wygodna forma ogrzewania. Ja osobiście polecam pompę ciepła od DUNEKO, wiecie dlaczego? Nie dość że załatwią wam dofinansowanie, dobiorą pompę ciepła to jeszcze zainstalują i dostaniecie najdłuższą gwarancję, naprawdę warto. Polecam, Cezary Żak „
Dlaczego warto wybrać pompy ciepła od DUNEKO?
O tym, jak wydajne oraz niezawodne są nasze pompy ciepła, świadczą setki zadowolonych klientów. Do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, dlatego decydując się na współpracę, możesz liczyć na indywidualne podejście. Nasze produkty są objęte najdłuższą gwarancją na rynku. Zapewniamy 10-letnią ochronę technologii grzewczej w obiegu zwrotnym, a także 5 lat gwarancji na całe urządzenie. Jeśli chcesz, możesz zdecydować się na rozszerzenie gwarancji na kolejny okres. Chcemy, aby nasi klienci czuli, że mogą nam zaufać.
Zanim dobierzemy pompę ciepła do Twojego domu, przeprowadzimy szczegółowy audyt, aby ocenić jego zapotrzebowanie na energię. Wyniki przeprowadzonych pomiarów wykorzystamy następnie w naszym nowatorskim algorytmie. Takie działania mają na celu w najlepszy możliwy sposób dopasować pompę ciepła, która zagwarantuje Ci komfort i odpowiednią temperaturę w Twoim domu.
Rodzaje pomp ciepła
Pompy ciepła można podzielić ze względu na rodzaj dolnego oraz górnego źródła ciepła. Pierwsze z nich to miejsce, z którego jest pobierana energia. Z kolei drugie określa, gdzie dokładnie trafia pozyskana energia. Mogą to być tradycyjne kaloryfery, ogrzewanie podłogowe lub nawiewy.
Biorąc pod uwagę źródło dolne, wyróżnia się:
- Gruntowe pompy ciepła – pobierają ciepło z wnętrza ziemi. Występują w dwóch wariantach. Pierwszy z nich obejmuje pionowy wymiennik, który musi zostać umieszczony w głębokich warstwach gruntu. Działa on stabilnie, dzięki czemu zapewnia efektywne ogrzewanie. Jednocześnie montaż takiego elementu wiąże się z koniecznością wykonania odwiertów na dużej głębokości. Jest to nie tylko problematyczne, ale przede wszystkim kosztowne. Gruntowe pompy ciepła mogą także bazować na poziomym wymienniku. Umieszcza się go w płytszych warstwach gruntu. Wydajność takiej instalacji jest jednak zdecydowanie mniejsza, gdyż zależy ona od temperatury górnych warstw ziemi, które mogą się dynamicznie zmieniać.
- Wodne pompy ciepła – mogą pobierać ciepło zarówno ze zbiorników wodnych, jak i studni głębinowych. W pierwszym przypadku niezbędne jest umieszczenie urządzenia w pobliżu stawu, jeziora czy innego akwenu. Może to być niekiedy dość problematyczne. Drugie rozwiązanie wymaga natomiast wykonywania dwóch odwiertów. Jedna z wykopanych studni służy do pobierania wody, z której następnie jest pobierane ciepło. Drugi otwór jest wykorzystywany do odbierania cieczy schłodzonej przez pompę.
- Powietrzne pompy ciepła – są to zdecydowanie najpopularniejsze urządzenia. Wynika to głównie z tego, że ich montaż nie wymaga sąsiedztwa zbiorników wodnych czy wykonywania odwiertów. Powietrzna pompa ciepła może być zamontowana praktycznie w dowolnym miejscu. To właśnie dlatego powinieneś wziąć ją pod uwagę w pierwszej kolejności. Koszty montażu, a także eksploatacji tego typu instalacji są relatywnie najniższe.
posłuchaj wypowiedzi naszych klientów
odkryj korzyści, które przynosi instalacja pomp ciepła od duneko
Pompy ciepła do centralnego ogrzewania — split czy monoblok?
Pompy ciepła różnią się od siebie także konstrukcją. Biorąc pod uwagę ten parametr, wyróżnia się dwa rodzaje tych urządzeń grzewczych:
- split,
- monoblok.
Dowiedz się nieco więcej na ich temat, co z pewnością przyda Ci się podczas doboru pompy do Twojej instalacji grzewczej.
Pompy ciepła typu SPLIT
Charakterystyczną cechą dla tego rodzaju pompy ciepła jest to, że składa się ona z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Są one ze sobą połączone. Pierwsza z nich pełni funkcję agregatu. Oznacza to, że jest odpowiedzialna za pozyskiwanie ciepła z otoczenia oraz przekazywanie go dalej. Drugie urządzenie ma za zadanie odebrać ciepło pozyskane przez agregat, a także przesłać je bezpośrednio do instalacji grzewczej.
Jednostka zewnętrzna oraz wewnętrzna powinny znajdować się blisko siebie, aby ich połączenie nie było problematyczne. Może się tym zająć jedynie specjalista z uprawnieniami UDT F-gazowymi. Takie kwalifikacje dają gwarancję, że obie jednostki zostaną ze sobą połączone we właściwy sposób, a pompa ciepła będzie pracowała tak, jak powinna. Jest to ważne także ze względu na bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Zleć to profesjonalistom, takim jak monterzy z DUNEKO!
Dużą zaletą pomp ciepła typu split jest to, że wewnątrz budynku umieszczone są jedynie elementy, które nie generują nadmiernego hałasu. Dzięki temu praca urządzenia nie wpływa negatywnie na komfort domowników. W budynku znajdują się także elementy, które są najbardziej narażone na zamarzanie. Nie musisz więc przejmować się tym, że ulegną uszkodzeniu nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych.
Pompa ciepła monoblok
W przeciwieństwie do pompy split urządzenie monoblok składa się tylko z jednej jednostki zewnętrznej. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne elementy potrzebne zarówno do odbioru ciepła, jak i do przekazania go do instalacji grzewczej.
Dzięki temu, że nie ma konieczności wykonywania połączenia chłodniczego, montaż pompy monoblok może przeprowadzić osoba bez uprawnień F-gazowych. Najczęściej rozmiary tego urządzenia są zdecydowanie większe, ale ze względu na to, że i tak montuje się je na zewnątrz, nie powinno to sprawiać większego problemu.
Mimo różnic konstrukcyjnych oba te urządzenia działają na takiej samej zasadzie. Wybierając konkretny model, weź pod uwagę przede wszystkim to, czy w Twoim domu jest pomieszczenie, w którym mógłbyś zamontować jednostkę wewnętrzną. Jeśli nie, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie pompa ciepła typu monoblok.
Jak działa pompa ciepła?
Jeśli już wiesz, jakie są rodzaje pomp ciepła, powinieneś także dowiedzieć się, w jaki sposób one funkcjonują. Pomoże Ci to zdecydowanie lepiej zrozumieć, jak wytwarzają one ciepło.
Każda pompa pracuje dokładnie odwrotnie niż lodówka. Jej zadaniem jest bowiem pobranie ciepła z otoczenia oraz przekazanie go do instalacji w budynku. W urządzeniach tych występują trzy obiegi:
- solanki — jest odpowiedzialny za pobranie ciepła z dolnego źródła i przeniesienie go do obiegu czynnika chłodniczego,
- czynnika chłodniczego — z jego pomocą energia pobrana z dolnego źródła jest przenoszona dalej,
- grzewczy — to dzięki niemu możliwe jest ogrzewanie pomieszczeń.
Obiegi te są ze sobą połączone przez wymienniki ciepła. Są nimi: parownik i skraplacz. Powietrze pobierane z otoczenia, które ma wyższą temperaturę, trafia do chłodniejszego wymiennika, czyli parownika. Tam ogrzewa czynnik chłodniczy, który zmienia stan skupienia z ciekłego na gazowy. Następnie przedostaje się do sprężarki. W tym miejscu dochodzi do podniesienia ciśnienia oraz wzrostu temperatury czynnika. Na kolejnym etapie jest on rozprężany i oddaje swoje ciepło do instalacji grzewczej. Wszystko to jest możliwe dzięki różnicy ciśnień.
Dlaczego pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie także dla Ciebie?
Najważniejsze zalety stosowania pomp ciepła znajdziesz poniżej.
- Oszczędność — urządzenie korzysta z odnawialnych źródeł energii, które są darmowe. Pompa ciepła wymaga podłączenia do prądu, ale pobiera niewielkie ilości energii elektrycznej, dlatego nie generuje wysokich kosztów. Obecnie jest to najefektywniejsza i najtańsza metoda ogrzewania budynków.
- Niskie zużycie energii — urządzenia dostępne w naszej ofercie są także ekonomiczne, gdyż nie pobierają dużo prądu. Nie musisz więc obawiać się, że Twoje rachunki za energię elektryczną diametralnie wzrosną.
- Wygoda — pompa ciepła jest bezobsługowa. W przeciwieństwie do kotłów na paliwa stałe nie wymaga regularnego uzupełniania ich poziomu, a także czyszczenia z popiołu czy innych zanieczyszczeń. Dzięki niej nie musisz także tracić cennego czasu na poszukiwanie paliwa opałowego w przystępnych cenach.
- Zwrot inwestycji — dokładny czas, jaki musi upłynąć, aby ta inwestycja Ci się zwróciła, zależy od wielu czynników m.in. od zapotrzebowania cieplnego budynku i wydajności urządzenia. Najczęściej jednak średni czas zwrotu to od 5 do 15 lat.
- Żywotność instalacji — wysokiej jakości pompa ciepła posłuży Ci bez zarzutu nawet kilkadziesiąt lat.
- Wielofunkcyjność — urządzenie to nie tylko ogrzewa pomieszczenia. Z powodzeniem możesz je wykorzystać również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz schładzania wnętrza swojego domu.
- Bezpieczeństwo — pompy ciepła to całkowicie bezpieczne rozwiązanie. Ich użytkowanie nie wiąże się z ryzykiem wybuchu czy ulatniania się gazu. Korzystając z takiego sposobu ogrzewania, możesz więc spać spokojnie.
- Ekologiczność — pompa ciepła to ekologiczny sposób ogrzewania. Podczas jej pracy nie wytwarzają się żadne szkodliwe substancje, które mogłyby negatywnie wpływać na środowisko naturalne.
- Prestiż — decydując się na montaż pompy ciepła, wzrasta wartość Twojej nieruchomości. Osoby korzystające z odnawialnych źródeł energii są także zdecydowanie lepiej postrzegane — jako te, które troszczą się o planetę.
Wszystkie te zalety sprawiają, że pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością. Wielu naszych klientów zdecydowało się na wykorzystanie tej metody ogrzewania również w swoim domu. Przekonaj się sam, dlaczego warto to zrobić.
Wybór pompy ciepła — na które parametry zwrócić szczególną uwagę?
Zastanawiasz się, które parametry wpływają na pracę pompy ciepła? Najważniejsze z nich, które powinieneś uwzględnić podczas wyboru tego urządzenia, to przede wszystkim te wymienione poniżej.
- Efektywność (COP) – to bardzo ważny parametr, którego znajomość pozwala określić, czy wybrany model urządzenia będzie spełniał oczekiwania. Informuje on, ile ciepła zostało dostarczone przez pompę w stosunku do zużytej energii elektrycznej.
- Wydajność grzewcza — określa, czy konkretne urządzenie jest w stanie pokryć w pełni zapotrzebowanie cieplne budynku. Jeśli ten parametr jest zbyt niski, to pompa ma zbyt małą moc w porównaniu z potrzebami obiektu oraz domowników.
- Żywotność — w przypadku modeli powietrznych wynosi ona średnio od 15 do 25 lat. Wybierając urządzenie od sprawdzonych producentów oraz dbając o ich poprawny montaż, możesz liczyć na to, że będzie Ci służyło bez zarzutu przez długi czas.
- Poziom hałasu — nie może on przekraczać norm przewidzianych przez polskie prawo. Największy hałas generuje sprężarka, która jest umieszczana na zewnątrz budynku. Niemniej jednak warto zwrócić na ten parametr szczególną uwagę.
Nasi doradcy służą pomocą i chętnie doradzą Ci, jaka pompa będzie najlepiej pasowała do specyfiki Twojego domu. Doskonale wiedzą, na jakie parametry należy zwrócić uwagę. W doborze optymalnej mocy urządzenia pomoże nasz innowacyjny algorytm. Dzięki niemu masz gwarancję, że wybrana pompa ciepła w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania.
Co wpływa na koszt zakupu i montażu pompy ciepła?
Głównym czynnikiem, który wpływa na to, ile kosztuje zakup oraz montaż pompy ciepła, jest jej rodzaj. Zdecydowanie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są modele, które jako źródło ciepła wykorzystują powietrze. Powietrzne pompy ciepła można zamontować praktycznie wszędzie i przebiega to najczęściej sprawnie i bez żadnych problemów. Jeśli jednak zdecydujesz się na gruntową lub wodną pompę, musisz się liczyć ze zdecydowanie wyższymi kosztami. Ich montaż wiąże się bowiem z koniecznością wykonania odwiertów.
Koszt pompy ciepła zależy również od mocy urządzenia. Im większa powierzchnia domu oraz jego zapotrzebowanie na ciepło, tym droższe urządzenie. Aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, moc urządzenia musi być właściwie dopasowana. W przeciwnym razie niepotrzebnie wydasz pieniądze, a i tak nie wykorzystasz możliwości pompy ciepła.
Obniż koszty montażu pompy ciepła dzięki dofinansowaniu
W DUNEKO doskonale wiemy, że zakup i montaż pompy ciepła wiąże się ze sporym wydatkiem. Możesz jednak skutecznie obniżyć związane z tym koszty, składając wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. Nasi doradcy wypełnią go za Ciebie oraz zrealizują całą procedurę, abyś Ty mógł cieszyć się komfortem termicznym w Twoim domu.
Dofinansowanie zakupu i montażu pomp ciepła to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł sprawdzić korzyści wynikające z korzystania z odnawialnych źródeł energii bez ponoszenia dużych kosztów. Część wydatków pokryjesz dzięki otrzymanej dotacji. Doskonale znamy warunki poszczególnych programów, dlatego możesz nam zaufać.Zapewniamy kompleksową pomoc oraz fachowe doradztwo.
W DUNEKO mamy doświadczenie w zdobywaniu dofinansowania. Możesz zlecić nam to zadanie, jeśli chcesz cieszyć się korzyściami, jakie daje pompa ciepła.
Rezerwuję pompę w dofinansowaniu
– zostaw swój numer. Oddzwonimy w ciągu 28 sekund!
Administratorem danych, które tu wpisujesz będziemy My, czyli DUNEKO Polska Sp. z o.o.. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Masz m.in. prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora, jak również skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności.
Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne — maksymalny komfort i wygoda
Instalacja fotowoltaiczna, tak jak i pompa ciepła, korzysta z odnawialnego źródła energii, którym jest promieniowanie słoneczne. Moduły PV przekształcają je w prąd, którym może zasilać różnego rodzaju urządzenia elektryczne. Mogą więc również dostarczać go do pompy.
W ten sposób ograniczysz zużycie prądu. Mimo że nowoczesne urządzenia grzewcze są energooszczędne, to zmniejszenie wykorzystania przez nie energii elektrycznej i tak jest korzystnym rozwiązaniem.
Pompa ciepła, które podgrzewa także wodę użytkową, pracuje przez cały rok, a więc również latem, gdy instalacja słoneczna produkuje najwięcej energii. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet zimą do ziemi docierają promienie słoneczne. Oznacza to, że instalacja fotowoltaiczna także o tej porze roku wytwarza prąd.
Jeśli więc chcesz maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie stwarzają odnawialne źródła energii, zdecyduj się na połączenie pompy ciepła z instalacją solarną. W naszej ofercie znajdziesz niezawodne i wydajne panele fotowoltaiczne, które wyróżniają się wysoką sprawnością. Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy doradzą Ci, czy jest to korzystne rozwiązanie także dla Twojego domu.