Ile kosztuje piec na pellet 20 kW?
Dobór odpowiedniej mocy kotła na pellet to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wyborze konkretnego modelu. Piec musi bowiem pracować wydajnie, aby zapewniać optymalną ilość ciepła potrzebną do ogrzania pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Sprawdź, do jakich budynków nadaje się kocioł o mocy 20 kW oraz ile trzeba za niego zapłacić.
Ile trzeba zapłacić za piec na pellet 20 kW?
Za piec na pellet o mocy 20 kW trzeba średnio zapłacić 13 000–25 000 zł. Są to orientacyjne ceny, które w rzeczywistości mogą się różnić, gdyż wpływa na nie m.in. zastosowanie konkretnych rozwiązań technologicznych. |
Moc pieca na pellet to ważny, ale nie jedyny parametr wpływający na to, ile trzeba zapłacić za kocioł. Duże znaczenie ma także to, jakie nowoczesne rozwiązania zostały w nim zastosowane. Modele, które są praktycznie bezobsługowe, mają automatyczny podajnik paliwa, który bez ingerencji użytkownika pobiera odpowiednią ilość opału z zasobnika i przekazuje go do komory spalania.
Nowoczesne modele kotłów są także wyposażone w czujnik. Kontroluje on proces spalania pelletu, a także reguluje pracę m.in. wentylatora nadmuchowego. Funkcją, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest samoczynny zapłon. Grzałka elektryczna rozpoczyna proces spalania po uruchomieniu urządzenia, dzięki czemu osiągnięcie pożądanej temperatury następuje zdecydowanie szybciej.
Gdzie sprawdzi się piec na pellet drzewny o mocy 20 kW?
Piec o mocy 20 kW poradzi sobie z ogrzaniem pomieszczeń w budynku o powierzchni ok. 200 m2, jeśli jest on dobrze ocieplony i ma niski współczynnik utraty ciepła. Jeśli zamierzasz wykorzystać kocioł także do podgrzewania wody użytkowej, to jego moc musi być nieco większa.
Ten rodzaj ekologicznego ogrzewania, który ma korzystny wpływ na środowisko naturalne, z powodzeniem sprawdzi się nie tylko w większych domach jednorodzinnych, lecz także np. budynkach komercyjnych. Ze względu na wysoką sprawność kotłów pelletowych można je zamontować wszędzie tam, gdzie istotne jest zapewnienie komfortu termicznego przy stosunkowo niedużych wydatkach na ogrzewanie.
Jak skutecznie obniżyć koszty zakupu i montażu pieca na pellet?
Koszt zakupu pieca na pellet to nie jedyny wydatek, jaki trzeba ponieść. Musisz także uwzględnić cenę jego montażu. Zazwyczaj oscyluje ona w granicach 3000–4000 zł, ale jeśli będzie trzeba przeprowadzić dodatkowe prace, może być ona wyższa.
Jak skutecznie obniżyć koszty zakupu i montażu? Przede wszystkim odpowiednio dopasuj moc do zapotrzebowania na ciepło. Jeśli będzie przeszacowana, to poniesiesz zbędny wydatek, gdyż mocniejsze modele są droższe. W przypadku, gdy Twój dom nie jest wykonany w nowoczesnym energooszczędnym standardzie, pomyśl o przeprowadzeniu kompleksowej termomodernizacji. Specjaliści z Duneko chętnie Ci w tym pomogą. Wykonanie wysokiej jakości izolacji, wymiana okien i drzwi na modele o niskim współczynniku przenikania ciepła to tylko część prac, jakie mogą pomóc w zmniejszeniu zapotrzebowania budynku w energię cieplną.
Aby skutecznie obniżyć koszty inwestycji, możesz skorzystać z dofinansowania na ten cel. W Duneko wiemy, jak napisać wniosek w programie „Czyste Powietrze”, abyś otrzymał dotację. Mamy w tym duże doświadczenie, a nasza skuteczność to 100%!
Wybierz bezawaryjne piece pelletowe najwyższej jakości
Piece, które oferujemy naszym klientom, to przede wszystkim urządzenia:
- o praktycznie zerowej emisji zanieczyszczeń,
- o wysokiej sprawności energetycznej,
- pozwalające zaoszczędzić na ogrzewaniu,
- wygodne w obsłudze.
Czy wiesz, że zaufały nam tysiące Polaków? Wśród nich znajdziesz także osoby znane z ekranów telewizorów i kin – to m.in. Magda Gessler, Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Cezary Żak.
Kocioł na pellet 20 kW to doskonały wybór do dużego domu. Możliwość podłączenia go do istniejącej instalacji sprawia, że sprawdzi się podczas termomodernizacji budynku, na którą możesz otrzymać dotację. Skontaktuj się ze specjalistami Duneko, którzy zajmą się wszystkim od „A” do „Z”!

Autorski nadzór merytoryczny nad artykułami prowadzi Profesor Zwyczajny Andrzej J. Nowak – Przedstawiciel Polski w EUROTHERM Committee Unii Europejskiej z Zakładu Przepływu Ciepła i Energetyki Jądrowej, profesor Politechniki Śląskiej cytowany według Google Scholar 3437.
Prof. dr hab. inż. Andrzej J. Nowak specjalizuje się w modelowaniu matematycznym procesów przepływu ciepła, numerycznej mechanice płynów, sprzężonych procesach transportu ciepła i masy, procesach zmiany fazy, problemach odwrotnych w wymianie ciepła, procesach wymiany biociepła, równaniach stanów gazów rzeczywistych, pompach ciepła i zastosowaniach strumienic w chłodnictwie, równowadze chemicznej w roztworach czynników rzeczywistych.
Biografia, przebieg pracy i osiągnięcia naukowe:
Profesor zwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od października 2007. Ponadto profesor zwyczajny, Uniwersytet Neapolu „Parthenope”, od czerwca 2019,
Profesor nadzwyczajny tytularny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od maja 2005,
Cytowalność prac Profesora Andrzeja J.Nowaka wynosi 2452 na podstawie Google Scholar.
Profesor nadzwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskie, 1 maja 2003 – 4 kwietnia 2005
Profesor wizytujący, Wessex Institute of Technology.
Współorganizator i organizator międzynarodowych konferencji naukowych w tym: Europejskiej Konferencji Nauk-termalnych European Thermal-Sciences Conference zorganizowanej pod auspicjami Komitetu EUROTHERM, 19-23 czerwca 2016, Kraków, Polska.