Dofinansowanie kominka na pellet w 2025 roku – czy jest możliwe?
Planujesz montaż kominka na pellet w swoim domu lub mieszkaniu? To znakomite dodatkowe źródło ciepła, a jednocześnie piękny element wystroju, wprowadzający do wnętrza przytulną atmosferę. Czy jednak dofinansowanie kominka na pellet w 2025 roku jest możliwe? Przekonaj się!
Czy program „Czyste Powietrze” umożliwia dofinansowanie wymiany źródła ciepła na kominek?
Nie, w ramach programu „Czyste Powietrze” nie można otrzymać dofinansowania montażu kominka na pellet. |
Jeśli planujesz zakup kominka, musisz za niego zapłacić z własnych środków. Programy przewidujące pokrycie części kosztów termomodernizacji – w tym wymiany źródła ciepła na bardziej efektywne i ekologiczne – dotyczą takich urządzeń jak pompy ciepła oraz kotły na pellet. Jeśli chcesz skorzystać z dotacji, pomyśl zatem o tych rozwiązaniach. Specjaliści Duneko chętnie pomogą Ci w zdobyciu dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”. Możemy się pochwalić stuprocentową skutecznością!
Nowe zasady programu „Czyste Powietrze” – co jest warunkiem udzielenia dofinansowania?
Pod koniec grudnia 2024 serwisy informacyjne obiegła wiadomość, że nowym warunkiem udzielania dofinansowań montażu źródła ciepła w postaci pomp ciepła czy kotłów na pellet ma być zakaz instalowania i użytkowania kominków. Ta propozycja spotkała się jednak z ostrą krytyką, dlatego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadził w niej zmiany. Nadal będziemy mieć możliwość korzystania z kominków rekreacyjnych – pod warunkiem że spełnią rygorystyczne ograniczenia dotyczące zakupu tych urządzeń wynikające z wymagań Ekoprojektu.
Co ważne, nabór wniosków do programu „Czyste Powietrze” został obecnie wstrzymany – ma zostać wznowiony 31 marca 2025 r. Trwają bowiem prace nad modyfikacją jego założeń. |
W Duneko specjalizujemy się w doborze i montażu ekologicznych źródeł ciepła. Możemy się także zająć kompleksową termomodernizacją Twojego domu! Zaufało nam ponad 44 000 Polaków – w tym największe gwiazdy polskiej telewizji, takie jak Cezary Żak, Robert Janowski czy Magda Gessler. Ty także możesz dołączyć do tego grona!

Autorski nadzór merytoryczny nad artykułami prowadzi Profesor Zwyczajny Andrzej J. Nowak – Przedstawiciel Polski w EUROTHERM Committee Unii Europejskiej z Zakładu Przepływu Ciepła i Energetyki Jądrowej, profesor Politechniki Śląskiej cytowany według Google Scholar 3437.
Prof. dr hab. inż. Andrzej J. Nowak specjalizuje się w modelowaniu matematycznym procesów przepływu ciepła, numerycznej mechanice płynów, sprzężonych procesach transportu ciepła i masy, procesach zmiany fazy, problemach odwrotnych w wymianie ciepła, procesach wymiany biociepła, równaniach stanów gazów rzeczywistych, pompach ciepła i zastosowaniach strumienic w chłodnictwie, równowadze chemicznej w roztworach czynników rzeczywistych.
Biografia, przebieg pracy i osiągnięcia naukowe:
Profesor zwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od października 2007. Ponadto profesor zwyczajny, Uniwersytet Neapolu „Parthenope”, od czerwca 2019,
Profesor nadzwyczajny tytularny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od maja 2005,
Cytowalność prac Profesora Andrzeja J.Nowaka wynosi 2452 na podstawie Google Scholar.
Profesor nadzwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskie, 1 maja 2003 – 4 kwietnia 2005
Profesor wizytujący, Wessex Institute of Technology.
Współorganizator i organizator międzynarodowych konferencji naukowych w tym: Europejskiej Konferencji Nauk-termalnych European Thermal-Sciences Conference zorganizowanej pod auspicjami Komitetu EUROTHERM, 19-23 czerwca 2016, Kraków, Polska.