Ile kosztuje piec na pellet 25 kW i gdzie można go zastosować?
Piec o mocy 25 kW to wydajne i funkcjonalne urządzenie grzewcze, które zapewnia najwyższy komfort termiczny. Dowiedz się, w jakich budynkach taki kocioł na pellet sprawdzi się najlepiej. Sprawdź także, ile może kosztować piec 25 kW oraz czym powinien się wyróżniać.
Gdzie można zamontować piec na pellet o mocy 25 kW?
Kocioł na pellet o mocy 25 kW to urządzenie, które z powodzeniem sprawdzi się w domach jednorodzinnych o powierzchni 250–260 m2, które mają bardzo dobrą izolację termiczną. |
Takie urządzenie grzewcze ze względu na swoją dużą moc można również zamontować np. w obiektach komercyjnych o stosunkowo niewielkiej powierzchni. Spełni on swoją funkcję głównie w budynkach o większym zapotrzebowaniu na ciepło.
Optymalna moc kotła na pellet – co trzeba wiedzieć?
Moc kotła na pellet musi być dopasowana przede wszystkim do kubatury budynku, który ma ogrzewać, a także do jego parametrów – głównie od stopnia izolacji termicznej. Wyższe zużycie ciepła będzie generować większe potrzeby energetyczne, a więc będzie potrzebna także większa wydajność pieca. Co wpływa na zapotrzebowania budynku w energię? Przede wszystkim:
- jakość izolacji – im lepiej ocieplony dom, tym mniej ciepła traci;
- współczynnik przenikania ciepła – dotyczy to głównie okien i drzwi, czyli elementów, przez które zazwyczaj przedostaje się najwięcej ciepła na zewnątrz;
- zastosowanych technologii – nowoczesne budynki są zdecydowanie lepiej termoizolowane od tych w starszym budownictwie.
Na to, jaką moc powinien mieć piec, wpływa również rodzaj instalacji grzewczej. Ogrzewanie podłogowe wymaga niższej temperatury niż tradycyjne grzejniki. Należy także uwzględnić to, czy piec będzie podgrzewać wodę użytkową. Jeśli tak, trzeba wziąć pod uwagę liczbę domowników, co pozwoli określić zapotrzebowanie. Nie wiesz, jak właściwie dopasować kocioł na pellet do Twojego domu? Skontaktuj się z Duneko, a nasi specjaliści zrobią to za Ciebie!
Jaki jest koszt zakupu i montażu kotła 25 kW?
Za piec o mocy 25 kW trzeba zapłacić od 15 000 do 30 000 zł. W przypadku bardziej zaawansowanych modeli z rozbudowanymi funkcjami i dużym zasobnikiem cena ta jest wyższa. |
Koszt zakupu pieca zależy nie tylko od jego mocy, ale także renomy producenta, wielkości zbiornika na pellet czy dodatkowych funkcji, w które jest wyposażony. Nowoczesne piece to urządzenia, które są praktycznie bezobsługowe. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w nich takich technologii jak m.in.:
- automatyczne rozpalanie i czujnik płomienia;
- rozbudowane systemy sterowania;
- automatyczne czyszczenie paleniska i wymiennika ciepła;
- automatyczny podajnik paliwa.
Ile kosztuje montaż pieca na pellet 25 kW? Najczęściej jest to wydatek rzędu 3000–4000 zł. Cena ta będzie jednak wyższa, jeśli instalacja grzewcza lub ciepłej wody użytkowej będzie wymagać modernizacji. W takim przypadku koszty montażu urządzenia będą zdecydowanie wyższe.
Planujesz wymianę źródła ciepła w swoim domu i zależy Ci na kompleksowej usłudze obejmującej dobór kotła na pellet wraz z jego montażem? Skorzystaj z oferty Duneko! Zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie i chętnie zajmiemy się termomodernizacją Twojego domu. Wiesz, że możesz zdobyć na ten cel dofinansowanie? Specjaliści Duneko mają 100% skuteczności w pozyskiwaniu dotacji!
Jak wybrać najlepszy piec na pellet do domu jednorodzinnego?
Najlepszy piec na pellet to nie tylko wydajne i ekonomiczne źródło ciepła, lecz także urządzenie bezproblemowe w użytkowaniu. Zwróć uwagę na to, czy model, który zamierzasz kupić, jest wyposażony w duży kolorowy wyświetlacz graficzny oraz panel sterownika umieszczony w łatwo dostępnym miejscu. Piec na pellet może mieć możliwość podłączenia go do systemu inteligentnego domu i zdalnego zarządzania właściwym procesem spalania, co sprawia, że jego obsługa jest jeszcze wygodniejsza.
Warto postawić na kocioł przystosowany do pracy w układzie zamkniętym oraz otwartym. Zwiększy to jego funkcjonalność i pozwoli na montaż zarówno w nowym, jak i starszym budownictwie.
Z Duneko wymiana kotła przebiegnie sprawnie i bezproblemowo!
Powierz specjalistom z Duneko obliczenie mocy kotła oraz dobór innych parametrów urządzenia, które zostanie zamontowane w Twoim domu. Piece, które proponujemy, wyróżniają się najwyższą klasą w zakresie sprawności cieplnej oraz bezawaryjnością. Dodatkowo oferujemy jedną z najdłuższych gwarancji na rynku.
Firma Duneko zdobyła zaufanie wielu Polaków, którzy szukają nowoczesnych i ekonomicznych źródeł ciepła. Wśród naszych klientów można wymienić m.in.:
- Magdę Gessler,
- Roberta Janowskiego,
- Teresę Lipowską,
- Cezarego Żaka.
Docenili nie tylko zalety naszych urządzeń grzewczych przyjaznych dla środowiska, lecz także najwyższą jakość obsługi. Ty także zaufaj Duneko i zdecyduj się na montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie energetycznym.
Piec o mocy 25 kW to urządzenie, które dobrze sprawdzi się w budynkach o większej powierzchni i zapotrzebowaniu na ciepło. Koszty związane z jego zakupem i montażem możesz skutecznie obniżyć, jeśli złożysz wniosek o dofinansowanie, które specjaliści z Duneko pozyskają dla Ciebie!

Autorski nadzór merytoryczny nad artykułami prowadzi Profesor Zwyczajny Andrzej J. Nowak – Przedstawiciel Polski w EUROTHERM Committee Unii Europejskiej z Zakładu Przepływu Ciepła i Energetyki Jądrowej, profesor Politechniki Śląskiej cytowany według Google Scholar 3437.
Prof. dr hab. inż. Andrzej J. Nowak specjalizuje się w modelowaniu matematycznym procesów przepływu ciepła, numerycznej mechanice płynów, sprzężonych procesach transportu ciepła i masy, procesach zmiany fazy, problemach odwrotnych w wymianie ciepła, procesach wymiany biociepła, równaniach stanów gazów rzeczywistych, pompach ciepła i zastosowaniach strumienic w chłodnictwie, równowadze chemicznej w roztworach czynników rzeczywistych.
Biografia, przebieg pracy i osiągnięcia naukowe:
Profesor zwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od października 2007. Ponadto profesor zwyczajny, Uniwersytet Neapolu „Parthenope”, od czerwca 2019,
Profesor nadzwyczajny tytularny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od maja 2005,
Cytowalność prac Profesora Andrzeja J.Nowaka wynosi 2452 na podstawie Google Scholar.
Profesor nadzwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskie, 1 maja 2003 – 4 kwietnia 2005
Profesor wizytujący, Wessex Institute of Technology.
Współorganizator i organizator międzynarodowych konferencji naukowych w tym: Europejskiej Konferencji Nauk-termalnych European Thermal-Sciences Conference zorganizowanej pod auspicjami Komitetu EUROTHERM, 19-23 czerwca 2016, Kraków, Polska.