Ile kosztuje piec na pellet 15 kW do domu jednorodzinnego?
Piec na pellet 15 kW to urządzenie, które pozwoli efektywnie ogrzać dom jednorodzinny o średniej wielkości. Planujesz zakup takiego kotła? Dowiedz się, jaka może być jego cena. Sprawdź także, czym powinien wyróżniać się taki piec, aby korzystanie z niego było nie tylko ekonomiczne, ale i komfortowe.
Ile trzeba zapłacić za piec o mocy 15 kW?
Za kocioł na pellet drzewny o mocy 15 kW trzeba zapłacić średnio 12 000–20 000 zł. Jego cena jest uzależniona m.in. od modelu, producenta, wielkości zasobnika na pellet oraz zastosowanych w nim rozwiązań technologicznych. |
Nowoczesne piece na pellet drzewny mogą być wyposażone w funkcje, które sprawiają, że obsługa kotła staje się przyjemna i bezproblemowa. Jedną z nich jest samoczyszczący palnik, który pozwala zachować czystość w komorze spalania. Usuwa on nagromadzony popiół do specjalnego pojemnika, który należy opróżniać średnio co 2–3 miesiące. Pellet drzewny to ekologiczne paliwo, które pozostawia niewielką ilość popiołu. Systematyczność jego usuwania zależy przede wszystkim od tego, jak intensywnie jest eksploatowany piec.
Zdecydowanie droższy od podstawowego modelu będzie kocioł wyposażony w automatyczne rozpalanie. Elektryczna grzałka uruchamia zapłon w chwili włączenia pieca, co pozwala zdecydowanie szybciej uzyskać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.
Jeśli zależy ci na maksymalnej wygodzie, postaw na kocioł z automatycznym podajnikiem paliwa wyposażonym w sterownik mikroprocesorowy, który kontroluje proces spalania, ilość dozowanego pelletu oraz pracę wentylatora. Mimo wyższej ceny takiego pieca z pewnością docenisz komfort użytkowania, z którym wiąże się obsługa takiego kotła.
Ile kosztuje montaż pieca 15 kW?
Średnie koszty montażu kotła na pellet 15 kW oscylują w granicach 3000–4000 zł. Im bardziej zaawansowany model, tym mogą być one wyższe. Weź pod uwagę, że w przypadku konieczności modernizacji instalacji c.o. lub c.w.u. cena takiej usługi także może wzrosnąć.
Kiedy warto wybrać piec na pellet 15 kW?
Piec na pellet drzewny o mocy 15 kW sprawdzi się do ogrzewania pomieszczeń w domu jednorodzinnym o powierzchni 140–150 m2. Taka wydajność jest optymalna, jeśli budynek jest dobrze ocieplony i wykonany w nowoczesnej technologii, która minimalizuje straty ciepła.
Kocioł 15 kW sprawdzi się nie tylko w średniej wielkości obiektach mieszkalnych, lecz także niewielkich biurach i wszędzie tam, gdzie ważne jest zapewnienie najwyższego komfortu termicznego przy jednoczesnej oszczędności paliwa. |
Chcesz zamontować w swoim domu piec na pellet drzewny, ale nie wiesz, czy moc 15 kW będzie wystarczająca? Zaufaj specjalistom z Duneko, którzy przeprowadzą analizę i dobiorą kocioł zgodnie z Twoimi potrzebami oraz zapotrzebowaniem budynku na ciepło.
Dlaczego warto wybrać piec na pellet 15 kW?
Piec na pellet o mocy 15 kW, a także inne urządzenia tego typu, są przede wszystkim:
- ekologiczne – pellet jest produkowany z odpadów drzewnych i jest bardziej przyjazny dla środowiska niż np. węgiel;
- bezpieczne – nowoczesne piece są wyposażone w zabezpieczenia chroniące przed pożarem;
- wygodne w użytkowaniu – model z automatycznym podajnikiem i innymi dodatkowymi funkcjami sprawia, że obsługa kotła odbywa się niemalże bez Twojego udziału.
Nie można także zapomnieć o tym, że kocioł pelletowy to o wiele bardziej ekonomiczne urządzenie niż np. ogrzewanie gazem czy węglem.
Dołącz do grona klientów, którzy zaufali Duneko!
Walory nowoczesnych i wydajnych kotłów na pellet drzewny doceniają klienci z całej Polski, w tym także osoby znane z filmu i telewizji. Zaufali nam m.in.: Cezary Żak, Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Teresa Lipowska. Cenią przede wszystkim najwyższą jakość produktów, a także kompleksową obsługę klienta zapewnianą przez Duneko. Pomożemy Ci nie tylko w wymianie nieefektywnego źródła ogrzewania, ale także pełnej termomodernizacji Twojego domu.
Kocioł na pellet o mocy 15 kW to opłacalny wybór głównie do dobrze ocieplonych budynków o powierzchni ok. 150 m2. Taki piec zapewni Ci ekonomiczne, a także ekologiczne ogrzewanie. Wybierz urządzenie na pellet drzewny i ciesz się korzyściami, jakie zapewnia!

Autorski nadzór merytoryczny nad artykułami prowadzi Profesor Zwyczajny Andrzej J. Nowak – Przedstawiciel Polski w EUROTHERM Committee Unii Europejskiej z Zakładu Przepływu Ciepła i Energetyki Jądrowej, profesor Politechniki Śląskiej cytowany według Google Scholar 3437.
Prof. dr hab. inż. Andrzej J. Nowak specjalizuje się w modelowaniu matematycznym procesów przepływu ciepła, numerycznej mechanice płynów, sprzężonych procesach transportu ciepła i masy, procesach zmiany fazy, problemach odwrotnych w wymianie ciepła, procesach wymiany biociepła, równaniach stanów gazów rzeczywistych, pompach ciepła i zastosowaniach strumienic w chłodnictwie, równowadze chemicznej w roztworach czynników rzeczywistych.
Biografia, przebieg pracy i osiągnięcia naukowe:
Profesor zwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od października 2007. Ponadto profesor zwyczajny, Uniwersytet Neapolu „Parthenope”, od czerwca 2019,
Profesor nadzwyczajny tytularny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od maja 2005,
Cytowalność prac Profesora Andrzeja J.Nowaka wynosi 2452 na podstawie Google Scholar.
Profesor nadzwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskie, 1 maja 2003 – 4 kwietnia 2005
Profesor wizytujący, Wessex Institute of Technology.
Współorganizator i organizator międzynarodowych konferencji naukowych w tym: Europejskiej Konferencji Nauk-termalnych European Thermal-Sciences Conference zorganizowanej pod auspicjami Komitetu EUROTHERM, 19-23 czerwca 2016, Kraków, Polska.