Autor wpisu: Zespół DUNEKO – eksperci zajmujący się energetyką oraz termodynamiką.  Specjalizują się w odnawialnych źródłach energii, w tym pompach ciepła i panelach słonecznych.

Piec na pellet do mieszkania w bloku – jaki wybrać?

Piec na pellet do mieszkania w bloku to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy lokal nie ma przyłączenia do centralnego ogrzewania, a właściciel musi samodzielnie zadbać o swój komfort termiczny. W takich miejscach konieczne jest jednak zastosowanie urządzenia o konkretnych parametrach. Jaki piec do mieszkania sprawdzi się najlepiej?

Czym powinien cechować się piec na pellet do mieszkania?

Ogrzewanie pelletem to ekologiczny sposób na zadbanie o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu. W małych lokalach trzeba jednak zastosować urządzenie o odpowiedniej specyfikacji technicznej. Taki kocioł powinien cechować się:

  1. niewielkimi wymiarami – piec na pellet nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca, zwłaszcza w przypadku mieszkań o powierzchni około 40 m2 i mniej. Lepiej wybrać mniejszy model lub piecyk dekoracyjny;
  2. łatwością obsługi – dobrym wyborem jest piec na pellet z podajnikiem do małego mieszkania, który samodzielnie dozuje paliwo. Dozownik w takim urządzeniu ma jednak pojemność maksymalnie kilkudziesięciu kilogramów;
  3. zgodnością z aktualnymi przepisami – pellet cechuje się niską emisją substancji smolistych, ale samo urządzenie również musi mieć co najmniej 5 klasę i być zgodne z Ekoprojektem.

Piec na pellet do mieszkania w bloku musi też mieć odpowiednią moc, która będzie dopasowana do kubatury pomieszczeń oraz stopnia ocieplenia budynku. W przypadku mieszkań zwykle wystarczy piec na pellet o mocy kilku kW.

Pomoc w doborze pieca na pellet do mieszkania w bloku

W Duneko mamy również piece, które sprawdzą się dobrze w mieszkaniach w bloku. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni model do wielkości lokalu. Aby poznać dokładne parametry i cenę takiego urządzenia, należy skontaktować się z naszą firmą.

Dlaczego warto postawić na nasze piece? Wyróżnia je:

  • bezawaryjna praca
  • algorytm różniczkujący z PID
  • ultraniska emisja pyłów
  • wygoda użytkowania
  • duże oszczędności
  • do 120 trybów pracy
  • system zabezpieczania płomienia
  • bezdymne spalanie
  • zgodność z najbardziej restrykcyjnymi normami

W przypadku małego mieszkania trzeba zastosować kompaktowe piece o mocy około kilku kW. Wyborem dokładnego modelu powinni się jednak zająć specjaliści. Takie osoby przeprowadzą również montaż urządzenia, by zapewnić bezpieczeństwo jego użytkowania przez kolejne lata.

Ponad 44 tysiące Polaków zaprosiło Duneko do swoich domów w celu wymiany pieca. Urządzenie od Duneko polecają gwiazdy filmu i telewizji, takie jak Teresa Lipowska, Robert Janowski, Magda Gessler, Cezary Żak oraz Małgorzata Ostrowska Królikowska, które korzystają z nich i doceniają walory nowoczesnych i wydajnych kotłów.

Firma zdobywa zaufanie tysięcy Polaków, którzy chcą nie tylko nowoczesnych rozwiązań, ale także pewności co do skuteczności inwestycji.

Profesor Zwyczajny Andrzej J. Nowak

Autorski nadzór merytoryczny nad artykułami prowadzi Profesor Zwyczajny Andrzej J. Nowak – Przedstawiciel Polski w EUROTHERM Committee Unii Europejskiej z Zakładu Przepływu Ciepła i Energetyki Jądrowej, profesor Politechniki Śląskiej cytowany według Google Scholar 3437.

Prof. dr hab. inż. Andrzej J. Nowak specjalizuje się w modelowaniu matematycznym procesów przepływu ciepła, numerycznej mechanice płynów, sprzężonych procesach transportu ciepła i masy, procesach zmiany fazy, problemach odwrotnych w wymianie ciepła, procesach wymiany biociepła, równaniach stanów gazów rzeczywistych, pompach ciepła i zastosowaniach strumienic w chłodnictwie, równowadze chemicznej w roztworach czynników rzeczywistych.

Biografia, przebieg pracy i osiągnięcia naukowe:
Profesor zwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od października 2007. Ponadto profesor zwyczajny, Uniwersytet Neapolu „Parthenope”, od czerwca 2019,
Profesor nadzwyczajny tytularny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od maja 2005,
Cytowalność prac Profesora Andrzeja J.Nowaka wynosi 2452 na podstawie Google Scholar.
Profesor nadzwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskie, 1 maja 2003 – 4 kwietnia 2005
Profesor wizytujący, Wessex Institute of Technology.
Współorganizator i organizator międzynarodowych konferencji naukowych w tym: Europejskiej Konferencji Nauk-termalnych European Thermal-Sciences Conference zorganizowanej pod auspicjami Komitetu EUROTHERM, 19-23 czerwca 2016, Kraków, Polska.

Zobacz film i dowiedz się więcej

Zobacz również