Autor wpisu: Zespół DUNEKO – eksperci zajmujący się energetyką oraz termodynamiką.  Specjalizują się w odnawialnych źródłach energii, w tym pompach ciepła i panelach słonecznych.

Gratulacje dla firmy Duneko

Czym powinna wyróżniać się firma oferująca najlepsze piece na pellet?

Wybór odpowiedniego pieca na pellet ma duży wpływ na wydajność i skuteczność ogrzewania domu. Najlepszy kocioł to urządzenie dopasowane do konkretnych parametrów budynku. Dowiedz się, jaka firma piece na pellet najwyższej jakości ma w swojej ofercie. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kotła do domu.

Jak wybrać najlepszego producenta pieca na pellet?

Producent kotłów na pellet powinien specjalizować się w tego typu urządzeniach. Najlepsze piece na rynku to takie, które wyróżniają się niezawodnością, wysoką sprawnością oraz niskim zużycie paliwa. Warto wybierać urządzenia z certyfikatami świadczącymi o ich najwyższej jakości. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy oferującej zarówno profesjonalny dobór pieca, jak i jego montaż oraz możliwość uzyskania dofinansowania. Jeśli zależy ci na takiej kompleksowej współpracy, skorzystaj z oferty Duneko.

Dobór i montaż pieca z Duneko – zaufaj profesjonalistom!

W Duneko doskonale wiemy, jak ważne jest właściwe dopasowanie pieca do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Mamy duże doświadczenie w tym zakresie, dlatego zaufało nam już ponad 56 000 Polaków! Wśród nich są gwiazdy kina i telewizji – Magda Gessler, Cezary Żak, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Robert Janowski i Teresa Lipowska. Docenili oni funkcjonalność oraz wydajność nowoczesnych kotłów na pellet. Także ty możesz cieszyć się efektywnym i oszczędnym ogrzewaniem swojego domu dzięki piecom oferowanym przez Duneko.

Firma oferujące kotły na pellet powinna przede wszystkim zapewniać kompleksowy zakres usług obejmujący profesjonalny dobór i montaż urządzeń grzewczych. Specjaliści Duneko mają wieloletnie doświadczenie i wiedzą, jak dopasować piec do konkretnych potrzeb.

Jak wybrać najlepszy kocioł na pellet?

Przy wyborze kotła na pellet nasi doradcy uwzględniają przede wszystkim:

  • moc urządzenia – musi być ona dopasowana do powierzchni domu, a także jakości izolacji termicznej, liczby domowników czy usytuowania obiektu,
  • klasę energetyczną – w Duneko oferujemy wyłącznie kotły A+++, które są energooszczędne i zapewniają niskie koszty ogrzewania.

Nowoczesne kotły pelletowe są wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji ułatwiających ich użytkowanie. Jedną z nich jest samoczyszczący palnik. Po zakończeniu procesu spalania pelletu powstały popiół jest automatycznie usuwany do specjalnego zbiornika. Wystarczy, że opróżnisz go raz na jakiś czas.

Wybierając piec, warto także zwrócić uwagę na wymiennik ciepła, jaki został w nim zastosowany. Od jego jakości w dużej mierze zależy bowiem sprawność i wydajność urządzenia. Najlepsze kotły na rynku są wyposażone w wymiennik ciepła wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Ten materiał jest trwały i zapewnia niezawodność pieca. Warto wybrać model oferujący automatyczne czyszczenie wymiennika. Dzięki temu obsługa kotła zostanie ograniczona do niezbędnego minimum.

Jeśli poszukujesz pieca do swojego domu, zwróć uwagę również na pojemność zasobnika paliwa. To zbiornik, w którym magazynowany jest pellet drzewny. Im jest on większy, tym rzadziej będzie trzeba uzupełniać jego poziom.

Jak powinien przebiegać montaż kotła na pellet?

Nie tylko dobór odpowiedniego pieca ma znaczenie dla sprawności całej instalacji grzewczej, ale także jego prawidłowy montaż. Specjaliści Duneko zajmą się znalezieniem najlepszej przestrzeni na to urządzenie, a także jego podłączeniem i konfiguracją. Korzystając z naszych usług, nie musisz się niczym przejmować! Zadbamy o to, aby twój kocioł był bezpieczny i gotowy do użytkowania.

Gdzie można zamontować piec na pellet? Powinna być to specjalnie wydzielona przestrzeń z podłogą pokrytą niepalnym materiałem. W przypadku modeli o mocy do 25 kW należy przestrzegać następujących zasad:

  • minimalna zalecana wysokość kotłowni powinna wynosić 220 cm,
  • między bokiem kotła a ścianą powinno być minimum 100 cm odległości,
  • między przodem kotła a ścianą powinno być minimum 200 cm odległości.

Po wyznaczeniu odpowiedniego miejsca na montaż kotła przychodzi czas na jego podłączenie do przewodu dymowego oraz instalacji grzewczej. Kolejnym etapem jest montaż naczynia wzbiorczego, a także podłączenie sterownika i pozostałych elementów. Po odpowietrzeniu całej instalacji zaleca się przeprowadzenie pierwszego rozruchu i sprawdzenie, czy wszystko pracuje zgodnie z oczekiwaniami. Decydując się na skorzystanie z usług Duneko, masz pewność, że cały proces instalacji przebiegnie sprawnie i bez zarzutu.

Zdobądź dofinansowanie i obniż koszty zakupu i montażu kotła!

Nie tylko dobierzemy dla ciebie kompaktowy kocioł, ale także uzyskamy dofinansowanie, które pozwoli obniżyć koszty całej inwestycji. Nasi doradcy mogą pochwalić się skutecznością na poziomie 100%. Wypełnią twój wniosek oraz zajmą się realizacją dofinansowania ekologicznych kotłów.

Postaw na nowoczesne i przyjazne dla środowiska sposoby ogrzewania domów. Wymień nieefektywne źródło ciepła na kocioł przystosowany do spalania pelletu. Zadbaj o najwyższy komfort użytkowania i oszczędności.

Profesor Zwyczajny Andrzej J. Nowak

Autorski nadzór merytoryczny nad artykułami prowadzi Profesor Zwyczajny Andrzej J. Nowak – Przedstawiciel Polski w EUROTHERM Committee Unii Europejskiej z Zakładu Przepływu Ciepła i Energetyki Jądrowej, profesor Politechniki Śląskiej cytowany według Google Scholar 3437.

Prof. dr hab. inż. Andrzej J. Nowak specjalizuje się w modelowaniu matematycznym procesów przepływu ciepła, numerycznej mechanice płynów, sprzężonych procesach transportu ciepła i masy, procesach zmiany fazy, problemach odwrotnych w wymianie ciepła, procesach wymiany biociepła, równaniach stanów gazów rzeczywistych, pompach ciepła i zastosowaniach strumienic w chłodnictwie, równowadze chemicznej w roztworach czynników rzeczywistych.

Biografia, przebieg pracy i osiągnięcia naukowe:
Profesor zwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od października 2007. Ponadto profesor zwyczajny, Uniwersytet Neapolu „Parthenope”, od czerwca 2019,
Profesor nadzwyczajny tytularny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, od maja 2005,
Cytowalność prac Profesora Andrzeja J.Nowaka wynosi 2452 na podstawie Google Scholar.
Profesor nadzwyczajny, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskie, 1 maja 2003 – 4 kwietnia 2005
Profesor wizytujący, Wessex Institute of Technology.
Współorganizator i organizator międzynarodowych konferencji naukowych w tym: Europejskiej Konferencji Nauk-termalnych European Thermal-Sciences Conference zorganizowanej pod auspicjami Komitetu EUROTHERM, 19-23 czerwca 2016, Kraków, Polska.

Zobacz film i dowiedz się więcej

Zobacz również